Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen jelei vannak az ellős...

Milyen jelei vannak az ellős lovaknak?

Figyelt kérdés

Van egy lovam de nem tudom eldönteni hogy ellős e vagy sem.

Ti nem tudjatok mik azok a jelek amik bizonyisak hogy ellős ???



2015. ápr. 5. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég biztos jel, ha az állatorvos azt mondja, hogy elleni fog. :)


Ezen kívül pl viaszcseppek a beduzzadt tőgyön, leesett has.


De azt tudod amúgy, hogy vemhes? Mert nem egészen világos a kérdésed, hogy az "ellős" nálad mit jelent. Azt szeretnéd tudni honnan lehet tudni, hogy vemhes, vagy hogy mindjárt megellik? Amiket írtam az ellés előtt következik be, de változó időben, vannak lovak, amiken délután még jele nincs semminek, reggelre meg ott a csikó alatta, más lovakból meg 2 hétig már csurog a tej és még sehol a csikó...

2015. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha kicsit egyértelműbbé tennéd a kérdést. Ha vemhesség a kérdés akkor állatorvost kéne hívni, érdemes csináltatni egy ultrahangot, de ha ár nagy a pocak, akkor a benyúl és kézzel nézi meg. Pl nálunk utóbbi módszernél mondta, hogy "kezet fogott" a csikóval.

Ami közvetlenül ellés előtti jel, hogy nagyon megereszkedik a hasa, a tőgyén viaszos bevonat lesz, esetleg csepegés jelentkezik. Ilyenkor is érdemes állatorvossal konzultálni és megbeszélni, hogy bármikor hívhasd, mert ha netán baj van, jó, ha van segítség.

Ott voltam amikor ellett a lovunk, reggeli után kiengedtem a karámba, de elég nyugtalan volt, meg elkezdett izzadni, visszakéredzkedett a helyére. Amint beengedtem el is folyt a magzatvíz. Szegény párán látszott, hogy fájásai vannak, állatorvost is hívtam, hogy elkezdődött a dolog, de szerencsére nem kellett kijönnie, csak délután nézett rá a csikóra.

2015. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Folyatja a tejét akkor jó eséllyel még aznap megellik.
2015. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!