Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit mond a ló németül?

Mit mond a ló németül?

Figyelt kérdés
Igeileg wiehern, ezt tudom, viszont a nyihaha hangutánzó szónak a német megfelelőjére lenne szükségem.

2015. ápr. 24. 16:43
 1/4 anonim válasza:
Würfelzucker, bitte!
2015. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Wieher! Ebből jön a wiehern ige.
2015. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy amúgy nem igazán szokták így használni írásban, max szóban, de akkor sem rendes mondatként, hanem csak pl. ha eljátszod a lovat, és nyerítesz: wieher. Más esetben ige: das Pferd wiehert. A másik ilyen szó a röf röf, ami németül grunz, igeként grunzen. Hacsak nem utánzod a malacot, akkor igeként használd. A többi állatnál már mindkettő teljes mértékben használható. Ugyanúgy mondhatod, hogy der Frosch macht quak, mint hogy der Frosch quakt. Itt megtalálhatod egyébként még egy jó pár állat hangját: [link]
2015. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Le is mentettem az oldalt! :) Óvodában kellett "nyihogniuk" a gyerekeknek "németül" egy foglalkozás során, köszönöm a kifejtett választ is!
2015. máj. 5. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!