Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ilyen színű ló?

Van ilyen színű ló?

Figyelt kérdés
Csokoládé barna a szőre,de a sörénye,a farka az orra,és a lábszárai "pirosak". Nem konkrét vörösre gondolok,de a sárgától "pirosabb". Nos ha léteik ilyen színű ló mi a szőrének a neve?És tudnátok képet küldeni?
2015. ápr. 30. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmire gondolsz esetleg? Ez pl egy Rocky Mountain Horse, a fajtán belül külön elnevezése van ennek a színnek, nem tudom, ezt hogyan hívják.

A másik színváltozat, a jellegzetesebb, a bogárfekete fedőszőr és a fehér sörény, farok.

2015. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ilyesmi esetleg? [link] ennek a színnek vasderes (rézderes) a neve, de elég ritka szerintem)
2015. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mindkettő szép.Viszont egyik se az.Próbálok keresni képet,ha találok belinkelem.
2015. ápr. 30. 20:18
 4/18 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen színű nincs. a lábszárainál bukik meg a dolog igazán, mert még ha az orra és a hosszúszőrei világosabbak is a testénél, a lába nem lesz világosabb, mint a testét fedő szőr, mert az vagy sötét, vagy jegyes, vagy ugyanolyan színű.
2015. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: úgy tudom, a rocky mountain horse e jellegzetes színváltozatának a neve silver dapple.
2015. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyesmi mint ez de még se.

2015. máj. 1. 16:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen szín max kétféle ló keresztezéséből jöhet létre, és alig pár százalék, mondhatni a Jóisten jókedvétől függ, hogy éppen milyen szín fog belőle összejönni. (Meg a genetikától és a valószínűségszámítástól, de ezt számolja ki az, aki Einstein leszármazottja...) Mármint nem arra gondolok, ami a képen található, hanem arra, amit most leírtál a kérdésedben.

Kicsit utánagondoltam ugyanis a színeknek, az árnyalataiknak, de ilyen változat nincs jegyezve a lovaknál. Van a lovasok.hu-n egy cikk különleges színű lovakról, de azok kialakulása ritka. Nagyon.

Szóval nincs kizárva, hogy van ilyen... de ha van is, rettenetesen ritka, és kicsi az esély rá, hogy rátalálsz valaha is.


Utolsó, köszönöm! :) Első voltam.

2015. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
de ahogy írtam a lába nem lehet világosabb mert vagy ugyanolyan színű, mint a teste, vagy jegyes, tehát "piros" tuti nem lesz. olyan lószín nincs, ahol láthatóan egyértelműen világosabbak a lábvégek, de nem fehérek.
2015. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó ezt rosszul tudod, létezik ilyen, azt nevezik zöldlábú pejnek.


"Zöldlábú pej, melyet neveztek vöröslábúnak, vagy rókalábúnak, abban különbözik a többitől, hogy a lábvégek (szár, csüd) nem feketék, hanem vörösesbarnák."

2015. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jaj annyira vártam már a zöldlábú pejes megjegyzést! láttál már zöld lábú pejt? világosabb volt a lába, mint a teste? nem! hanem pont ugyanolyan színű! olyan a lába, mint a jegyetlen sárgáknak.
2015. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!