Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A cigányok miért nem veszik...

Édenkert kérdése:

A cigányok miért nem veszik le a kötőféket a lóról amikor fogatban vannak?

Figyelt kérdés
Minden csecse-becse szerszám van a lovon, de az a csúnya kötőfék vezetőszárral ott van rajtuk....
2015. máj. 8. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ez valódi kérdés, vagy csak szeretnél cigányozni kicsit így péntek kora délután?
2015. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valódi! Én nem teszek különbséget a származások között, rengeteg roma származású ismerősöm van.
2015. máj. 8. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Talán egyszerűbb nekik így, az ő kultúrájukban az esztétikát kevésbé zavarja egy számunkra kicsit nem odaillő részlet.
2015. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem cigány sajátosság, te pont cigányokat láttál, aki nem vette le, én láttam már nem cigányt is, aki nem vette le, továbbá van olyan cigány is, aki meg leveszi.


szerintem a fő ok az, hogy nem csak úgy kocsikáznak, hanem út közben meg is állnak valahol és ott ki szándékoznak kötni a lovakat. de lehet simán lustaság is az oka, vagy az, hogy ha mondjuk valaki egyedül van hogy befogjon és így a biztos, de igazából minden megoldható lenne egy sima borjúkötéllel is, amit a végén el kell csak oldani és annyi..

2015. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tipikus vidéki paraszt szokás,oka igénytelenség,lustaság.Egyrészt a lónak se tesz jót,ha éjjel nappal rajta van,de nem csak fogatban láthatsz,simán képesek lovaglás közben is rajtahagyni
2015. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sztem csak xarnak rá. Én sok olyan lovaskocsit látok falun ahol nem veszik le a kötőféket mikor befogják a lovat.
2015. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Sok hobbilovas sem veszi le - ilyenkor szokott jönni az, hogy terepre megy és kiköti a lovat (de akkor meg tegye már a kantár fölé)... Aki pályán lovagol, arra nincs mentség, puszta igénytelenség.


A kocsis lovakat nem szokták megkötni, nem is nagyon van már hely, ahová megköthetné a városban/faluban/akárhol, különben is megállnak azok maguktól (ideális esetben). Szóval lusták, meg nem érdekli őket, hogy gázul néz ki.

2015. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
igénytelenség meg van amelyik lovat nem lehet kantározni mert elrohan annyira neveletlen. Sok esetben ezért hagyják rajta.
2015. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát felénk (bp-től 20 km-re) minden városban van 2-3 olyan csárda/kocsma/étterem, ahol van lókikötő. Ez a "megállnak azok maguktól is" meg nagyon jól hangzik, de ha láttál már elszabadult fogatot és tudod milyen anyagi kárt tud okozni biztos, hogy te is kikötöd, ha egyszer úgy alakul... szóval ki szokták kötni, hidd csak el!
2015. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1) nem csak cigányok hagyják rajta..


2) nem minden ló engedi a kantározást (most került hozzánk egy 3éves csikó, eleinte őt sem lehetett kötőfék nélkül mert felbta a fejét és akkor már a borjúkötél sem megoldás


3) ha valaki nem csak kocsikázik hanem munkát is végez a lóval akkor általában kiköti mert nem mindegyik megbízható



+1: egy közeli ismerősöm két kanca csikót fogott hintóba addig szállt le ami leszedett a hintó hátsó részéről egy ráakadt ágat a két csikó elindult és közel 1,5milliós kárt csinált...ha ő ekkor kiköthette volna semmi baj nem lett volna..

2015. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!