Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám megállítani a lovat?

Babber2 kérdése:

Hogy tudnám megállítani a lovat?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok, és hiába ordít velem az edző hogy dőljek bele a szárba úgy érzem csak mosolygósra húzom szegény ló száját :/ Tudnátok segíteni?Mert hiába próbálom csak szimplán megállítani hogy derék munka állj, szár megtart.A térddel ilyenkor jobban vagy kevésbé kell szorítani?Mert nem igazán értem az edzőmet..

2015. máj. 8. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

De hogy érti, hogy dőlj vele a szárba? Szerintem a ló képzettségi szintje sem megfelelő, vagy az edző magyaráz valamit nagyon rosszul.

Megállításnál kicsit hátrébb viszed a súlypontod, a belső comb rázár, felfelé-hátra hat, a szár kitart.

Másik mód: ahogy ülsz, érzed, hogy a ló egyik oldala mindig süllyed (mindig az, amelyik éppen emelkedik). Ha mindig beleterhelsz abba az oldalba, amelyik épp süllyed, akkor a ló rövidül, végül megáll.

Westernben a lábszár előre mozdítása is megengedett (ez is hátra viszi a súlypontot).

2015. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan jól mondja. Hátradőlsz, és NAGY erővel húzol bele a szárba, attól függően, hogy reagál e.
2015. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Főleg amikor gáz van, vagy csak szimplán nem hajlandó megállni, teljes erővel bele lehet dőlni a szárba. Nem kell azzal foglalkozni, hogy mennyire húzod a ló száját, az ő döntése ha nem áll meg.
2015. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit ért azon az edződ, hogy beledőlni a szárba? Normálisan belovagolt ló megállításához tökéletesen elég, ha mindkét oldalon egyszerre egy apró szárhúzással jelzel. Nem belovagolt lóra meg nagyon nem kellene kezdőt ültetni. Rég rossz, ha rángatni kell ahhoz, hogy megálljon.
2015. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Valamin meg kell tanulni :D Hol találsz normálisan belovagolt lovat, amire nem sajnálnak egy kezdőt felültetni?
2015. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És szerinted a finom, normális lovaglást úgy tanulod meg, hogy "kapaszkodj az életedért!", vagy úgy, hogy "képezd ki a lovat és akkor jobb lesz"? Mert nem tudom, én hiába lovagoltatok a lovamon, nekem alap, hogy felülök, képzem, stb., és nem hagyom, hogy bárki is a szájába csimpaszkodva imádkozzon, hátha megáll. Pedig pályáról jött ügető, ha el akarna vinni valakit a francba, akkor bizony el is vinne.
2015. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

44-es, az szt annyira nem sztanám a helyedben, ha nálad ez a módszer "lovaglás" címszó alatt fut.

Ez a módszer még akkor sem válik be, ha épp elvisz a ló, mert a két szárat ssem kéne egyszerre "húzni", max. az egyiket letámasztani és a másik húz-enged, ugyanis ha te húzol, a ló is húzni fog. Ezt lehet fokozni addig, amíg a teljes súlyodat beleteszed a ló szájába, de a ló egyrézt ezt megszokja, másrészt behúzott nyakkal is ugyan úgy el tud vinni, ráadásul erősebb soha nem lehetsz a lónál. Ezért is kéne ésszel lovagolni, nem erővel.


A lovat félfelvételekkel vesszük fel addig, amíg jármódot vált/megáll, vagyis a derekedat megúzod, a kezed megtartod (nem húzol) egy-két ütemre és ezt igény szerint ismételni. Az a baj, hogy ha a lovak nem jól (=alap szinten) képzettek, akkor ezt soha nem fogod tudni megtanulni azon a helyen.


Hogy az edződ oldalára is álljak kicsit: nem tudjuk, milyen szármértékkel lovagolsz, mit jelent számodra a "megtart". Lehet, hogy hosszú a szármérték, a szár kicsúszik a kezedből, úgy valóban lehet, hogy nem hatásos a felvétel, mindenesetre olyat nem kellene mondani soha senkinek, hogy dőljön bele a szárba.

2015. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szár megtart, derék megfeszít, hátrébb dőlsz (de nem nagyon) comb szorít.

De hiába akarod nagyon hogy megálljon, ha fejben nem döntöd el, és kétségeid vannak, akkor nem fog megállni.

"Az életednél is jobban kell akarni"

2015. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
53%

Elsősorban nem a technika miatt működik a ló "irányítása", hanem a ló és a te közted kialakult kapcsolat végett. A többi csak közlésforma, amivel tudtára is adod, hogy mit szeretnél. A netovábbja az, ha már annyira összehangolódtál a lóval, hogy már egymás gondolatait is értitek.

Kapcsolódni kell a lóval.

Mi kell hozzá? Türelem, bizalom, szeretet, törődés. Légy a barátja, töltsél vele több időt a lovagláson kívül is. A többit a ló meghálálja és csodákat fogsz tapasztalni, ha elnyered a bizalmát, szeretetét. Hidd el ki vannak rá éhezve :)


És cserélj edzőt...

Javaslok egy Free Horse Style-t

2015. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd meg az edződet, pl. edzés után is, hogy magyarázza el pontosan mit , hogyan csinálj. Mert amíg épp elrohan a ló addig, valószínűleg nem tudsz rendesen oda figyelni rá mit mond és ő is csak ideges ezért nem tudja rendesen elmagyarázni olyan gyorsan. Edzés után, vagy majd ha legközelebb kimész kérd meg, hogy magyarázza el pontosan mi a teendő, ha legközelebb ilyen történne és amit én mindig hangoztatok: Az edző sem gondolat olvasó, ha valamit nem értesz kérdezz rá! Nem hiszem, hogy leharapná érte a fejed, viszont te sokkal előrébb leszel, ha érted mit kell csinálni.
2015. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!