Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek még, hogy lehessen...

Mit tegyek még, hogy lehessen lovam?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Hosszú idők óta szeretem a lovakat.17 éves leszek,ösztöndíjas vagyok és az osztály legjobb tanuloja.Van egy pónim 7 éves herélt kb 100 cm a marja.De szeretnék egy nagyobb társat,akin lehet lovagolni,mert csak nem a pónin lovagolok mett neki se jó meg nekem se,meg az se jó neki hogy egyedül van.Mondtam anyuéknak hogy saját pénzből venném és tartanám a lovakat.Igazábol nem ez szokott lenni a probléma,hogy hogy fizettem ki,hanem inkább nem bíznak bennem.Ezalatt nem azt értem hogy nem lesz kiganyézva,meg nem ittatom meg hanem hogy elrontom,(pedig a pónink sincs elrontva) meg hogy nem tudnék kezelni egy lovat,mert a pónimat se tudom futószárazni (hozzátenném hogy amikor megnyertük akkorse tudott max párszor szoktuk a barátomal mert ugye tanítani csak 2 ember tudja ,más nem jön segíteni,barátom meg nem mindig van itt tehát ugy voltam vele hogy értelmetlen igy tanítani,mert mire jön a barátom elfelejti)Tudásom meg van ahozz hogy egy 10-15 éves lovat vegyek.Lovagolni tudok.Aki szokott hozzánk körmölni ő is mondta hogy készen állok egy nagyobb lóra mert tudásom meg van hogy mennyi abrak kell könnyű vagy nehéz munkás lónak stb meg ismer kiskorom óta.(egyébbként ő fogathajtó) Betegségeket felismerem ,pl volt egy pónink aki kólikázott anyu nem hitte el,ugy volt vele h hülye vagyok hozzá stb,aztán áthívtam egy lovast hogy nézze meg addig jártattam és télleg az volt.Meg mondtam anyunak hogy nem kell a póninak zab,mett nem csinál semmmit,csak legel.de kell mert tél van...2x be is gyulladt a lába,mondtam h ez a zabtol van...áthívtuk a körmöst ő is mondta hogy a zabot el kéne venni...Helyünk van hogy tartsuk terep lehetőség is van.Mitcsináljak hogy megengedjék hogy lovat VEGYEK?

2015. máj. 17. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Inkább ne vegyél lovat. Először a pónit tanítsd meg normálisan. Az nem igaz hogy csak ketten lehet. Én 18 éves leszek, mondjuk fiú vagyok, de egyedül foglalkozom a lovaimmal, soha nem volt gond. Lassanként kell vele haladni, nem ész nélkül csinálni. Amiket írtál, hogy miket tudsz, kell e neki abrak, meg beteg e az nudli. Meg abból a kevés kis ösztöndíjból nem fogod tudni tartani a lovakat, etetés, orvosi költség, vas a lábára, stb
2015. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Normálisan bánok vele...meg nagyon nincs miért futószáraztasam..mert nincs lovagolva,mozgatását meg megoldom join uppal és ,,akadályokal" amiket át kell hogy ugorjon stb.És nem idén lettem ösztöndíjas hanem már tavaly is az voltam tehát nem 100 ezrem van.és az abrakosat azért irtam hog anyuék nem a pénz/hely miatt nem engedik hanem azért mert azthiszik hogy nagyobb lóval nem birnék el.Meg gazdának tanulok és azt mondják hogy ha lovásznak mentem volna kaptam volna...nem mintha a gazdába nem lenne o.O
2015. máj. 17. 18:42
 3/23 anonim ***** válasza:
Menjetek el egy közeli lovardába és mondd meg anyudéknak, hogy jöjjenek el megnézni, hogy lovagolsz és, hogy bánsz a lovakkal. Bizonyítsd be, hogy készen állsz rá
2015. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az egy évet, ami a suliból hátra van, még nyugodtan kiguggolhatod bérlovasként most inkább azon járjon az eszed, hogy mihez kezdesz magaddal, ha nagykorú leszel? Egyetemre mész? Munkába állsz? Disszidálsz? Akármelyik is, az bizonyos, hogy az életed nagy változásokon fog átmenni egy év múlva, essél ezeken túl, és majd akkor látni fogod, hogy lesz-e kedved+időd+lehetőséged lovacskázni.
2015. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is várnod kéne a lóval, de nem a tudásod, hanem magad miatt. Több alternatívát is számításba kell vennedmi lesz veled suli után. Ha továbbtanulsz, akkor hol, milyen messze, viszed a lovat bértartásba, miből fizeted, lesz-e időd stb stb.

Ha dolgozni akarsz milyen hamar lesz munkád, az ország melyik részében (vagy melyik országban), milyen fizuval számolsz (érdemes a minimálbérből kiindulni), mennyi jut rád, mennyi a lótartásra, idővel hogy tudsz gazdálkodni, mi lesz ha 1 évig nem találsz fix állást, vagy elveszíted a munkád... stb


Azért van jó pár kérdés, és sok olyan van, amire nem tudsz előre tervezni. Egy biztos, hogy a ló a felügyelet nélkül nem maradhat otthon, mert a szüleid nem értenek hozzá és előbb-utóbb baja lenne.

Szóval ki kell találnod, hogy hova tovább és összevetni a lótartással.

2015. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen,tovább tanulok,éretségizni akarok (+2év) ez alatt nyulakat akarok tenyészteni vagy eprest csinálni (e kettő között gondolkodok,mert az epres közé tudok répát vetni amit tudnék adni a lovaknak,de a nyúlnál nincs olyan hogy vízkár stb...) ugyanott éretségiznék ahol most vagyok.Munkát pedig itthon akarok,majd éretségi végén támogatásokat felvenni (legalábbis megprobálni).
2015. máj. 18. 17:05
 7/23 anonim ***** válasza:
Honnan lenne neked ennyi pénzed mikor nincs kereseted ? aki keres havi rendszerességgel 120 ezret nettoba ,rendelkezik jövedelemmel az nem tud egy keresetből lovat tartani,te majd biztos az ösztöndíjból kifizeted az állatorvost. Valós a történet,de szóljál ,ha ilyen jó kereseti lehetőség van a napközibe akkor mindenki otthagyja a munkahelyét és elmegy vissza gimnáziumba. Szállj már le a földre és legyen már realitásérzéked....
2015. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Pénzt keresni nem "munkahelyen" lehet, ebben a kérdezőnek igaza van. De azért tényleg előbb be kellene indítani a bizniszt, és csak aztán költekezni.
2015. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mert ha a munkahelyen nem lehet akkor az ösztöndíj biztos fedezni fogja.... a patakaparó árát
2015. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A nyúltenyésztés lehet, hogy fedezné. A nyúl szapora, és olcsó kaját eszik.
2015. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!