Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a magasságomhoz...

Szerintetek a magasságomhoz vészessen rossz a lovam mérete? Illetve nem terhelem?

Figyelt kérdés
Egy éve van meg egy német sportpónim 140-145cm a marja, tehát póniban nem kicsi. Az lenne a gáz higy én most vagyok 14 éves és ebben az évben nőttem meg és most 173cm vagyok. Ugrónyeregben ülök, kicsit rövidebb kengyelekkel, meg a ló is erősebb testalkatú, így csak akkkor lóg a hasa alá a lábam(SARKAM) ha lenyomom a sarkam. Nem is ez aggaszt igazan. Hanem en 55kg vagyok es nem tudom meddig birnak. Viszont lecserelni meg nem szeretnem, mert nagyon jo kis lo. Tudtok mondani aranyossagot h kb egy "D" poni meddig bir? Es hogy igy az 54kgommql ugrohatok-e vele? Mert jelet nem mutatja, leszokott neha tamaszkodni, nem ejti be a hatat, csak van hogy kinyullik, de eleg kemeny szaju lo. Szeret elvinni is es 100-110cmert meg at is ugroja velem lazan. Szerintetekmeg birja velem ezek szerint?

2015. máj. 21. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak a saját példámat tudom elmondani. Az én pónim bottal 138 cm magas (szalaggal 146). Én 165 cm magas vagyok, és 52 kg. A nyergem 7 kg. Így összesen kb. 60 kg terhelés éri. A póni kb. 300-350 kg közötti lehet, de inkább szerintem a 300-hoz közelebbi. A testsúlyuk 20 %-át bírják el kényelmesen hosszútávon (általánosságban). Én nőni már biztos nem fogok, és azon vagyok, hogy hízni se hízzak, de én az enyémet 60 kg-nál többel nem terhelném. Igaz, én csak hobbizok vele, semmi ugrás, csak könnyű terep, könnyű benti munka. Az én sarkam is a hasa alá ér, de nekem lovaglásilag még pont jó, nem érzem kicsinek. Szerintem neked most még épp jó a lovad magasságilag is, meg súlyban is. Csak mivel még valószínűleg nőni fogsz, ki tudja mennyit és a súlyod is hogy fog változni. De ekkora póni 60 kg-ig szerintem súlyban terhelhető, de ha ugrasz is vele, akkor nem tudom, mert abban nincs tapasztalatom.
2015. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

esetleg mutathatnál egy képet! mert azt most már tudjuk, hgoy te hány cm és hány kg vagy, de a lóról annyi, hogy "erősebb testalkatú" kicsit kevés infó.


Egyénbként 55 kg-t tuti elbír, ugrathatsz is vele, de mivel 14 éves is vagy, meg nálad sokkal kisebb ügyes lovasok is vannak, így nagy verseny eredményekre ne számíts, mert ahhoz valóban jobb lenne, ha kisebb lennél.


Valószínűleg igen hülyén nézel ki rajta, de kit érdekel, ha szereted és ő álmaid lova, akkor tojni rá hogy nézel ki. Ne tegyél rá 20 kilós western nyerget és ne hízz fel 70 kilóra és akkor még sokáig együtt lehettek!

2015. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Èn díjugratasban Versenyzek es tapasztalatból es az ott látottakbol mondom h neked meg bőven jo a reitponi es meg be indithatod vele a versenykarrieredet.en sok szerencsét kivanok hozza.
2015. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!