Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leírnátok nekem a mesterséges...

Leírnátok nekem a mesterséges megtermékenyítés menetét?

Figyelt kérdés
Nincs lovam,csak érdekel,és máshol nem találtam meg.

2015. máj. 30. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

lónál nem vagyok benne biztos. szarvasmarhánál végbélen át ellenőrzik az ivarzás, méh helyzetét. ezután egy speciális folyékony nitrogénes tárolóból a spermiumot, azt az ún. inszemináló pisztolyba helyezik, miután testhőmérsékletűre melegítették. ezután (szintén szarvasmarhánál zajlik így) az inszeminátor egyik kezével a tehén végbelébe nyúl, innen megfogja a méhet, a másik kizével meg a pisztoly csövét a tehén hüvelyébe helyezi, és addig tolja, amíg el nem éri a méhet. ekkor "elsüti" az inszemináló pisztolyt (úgy működik, mint az injekciós tű) aztán kész.


bocsi, lovaknál nem tudom, pontosan hogy zajlik, azért a tehénét írtam le, remélem azért valami támpontot ad, szerintem lovat is hasonlóan inszeminálnak, sajnos nem találtam róla anyagot hirtelen.

2015. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
van pár írási hiba a szövegemben, bocsi, fél kézzel kell írjak.
2015. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írtad le, lovaknál is így működik. Én láttam saját szememmel is inszeminálást, nincs különbség a két eljárás között.


Annyi a különbség a két fajban, hogy lovaknál az angol telivér tenyésztésében tilos a mesterséges termékenyítés, csak és kizárólag fedeztetni lehet. Szmarhánál nem tudok róla, hogy lenne valamelyik fajtánál ilyen kikötés.

2015. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor jó :) lovat még nem láttam, szarvasmarhát igen :D náluk nincs kikötés, szinte teljes mértékben mest. megtermékenyítés van. de ott nincsenek olyan szigorúan véve a fajták, gyakran kereszteznek fajtákat a jobb hasznosításért. az angol telivérnél más a helyzet, ugyebár zárt törzskönyves az a fajta. bár én úgy tudtam, hogy ott is van inszeminálás, de minden nap tanul az ember :D
2015. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor legutóbb az adott ménesbirtokon jártunk, ők mondták, hogy angol telivérnél tilos, de ennek már bő 2 éve. Azóta lehet, hogy változott, ki tudja.
2015. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem változott.Az angolok adják a telivértenyésztés szabályait és nem változtatnak a régi szabályokon.Telivér Méneskönyvbe sehol nem kerülhet olyan ló,amelyik mesterséges termékenyítésből származik,legfeljebb versenyfélvér lehet.
2015. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy többnyire friss spermával termékenyítik a lovakat. A kancatulajdonos jelzi a méntartónak melyik nap fog sárlani a kanca, és aznap veszik le a spermát. Így csak higítani, tartósítani, hűteni kell, ha ez jól sikerül 48 óráig felhasználható.
2015. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!