Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség egy kanca és...

Mi a különbség egy kanca és egy herélt között?

Figyelt kérdés

Eddig csak herélt lovaim voltak, sosem volt dolgom kancával. Most lehet fordul a kocka, mert találtam egy képességben számomra megfelelő kancát, akit meg szeretnénk venni.

A kérdésem főleg a velük való foglalkozásra, a személyiségükre irányulna. Mennyivel kell másként foglalkozni egy kancával, mit igényel jobban mint egy herélt stb. :)


2015. máj. 31. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ló-ló. A tartástechnológiai és takarmányozási igényeik megegyeznek terheltségtől függően... kivéve, ha a kancát fedeztetni szeretnéd, mert akkor a vemhesség előtt és a vemhesség bizonyos szakaszaiban, vmint szoptatás alatt nem árt némi kiegészítő takarmány a kancának, de ennyi.


Egyébként meg csak személyiségbeli különbségek vannak, de az elég szembetűnően. Egy herélt sokkal kiszámíthatóbb, megbízhatóbb. A kancának többször van rossz napja, érzékenyebb, hisztisebb, sárlás idején pedig hajlamosak egyenesen hisztikirálynővé avanzsálni. Vannak ezen belül is kivételek, eltérések, melyik kanca milyen szinten királylány. Láttam már végtelenül nyugodt, jófej, soha hisztire nem kapható kancát, és igazi r**-cot is a lovak között. :D

Ill. lovaglásban van egy olyan érdekesség, hogy a heréltek bal kézen, a kancák jobb kézen szeretnek jobban dolgozni, de ez is csak egy általánosítás.

2015. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kanca van amelyik sárlásnál szemesebb vagy hisztisebb,de heréltbe is van nyugodtabb vagy idiótább is ugyanúgy a kancák,csődőröknél is
2015. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazából ezekkel tisztában vagyok, engem a személyiségi kérdések foglakoztatnak, hogy mennyivel kell másként bánni velük :) mert ugye érzékenyebbek, pont mint egy tipikus nő. :) sokmindent hallottam már, remélem szerencsém lesz majd a kis királylánnyal akit választottam :)
2015. máj. 31. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Sárlásnál kicsit határozottabban kell velük bánni, de úgy, hogy közben ne akkor akarj neki valami extrémen újat és bonyolultat tanítani, én így tapasztaltam a legtöbbel. Ennyi. :)
2015. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy mélyen egyetértek a hisztizős jellemzésekkel, még annyit hozzátennék, hogy nagyobb hajlamot mutatnak arra, hogy "elkényeztetődjenek". Egyszer engedsz valamiben (na, jó, ma nem mosunk fejet, mert nem szereted), és onnan hanyatt veri magát, ha a slagot meglátja az elejénél. De persze ez lótól is függ, mert nem lehet elégszer leírni a válaszokban, hogy MINDEN LÓ MÁS ÉS MÁS, NEM LEHET ÁLTALÁNOSÍTANI!! :)
2015. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!