Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érzékeny marú lónak létezik...

Cs.dorka87 kérdése:

Érzékeny marú lónak létezik olyan nyeregemelő, ami eltartja a nyerget, és így SEMMI nem ér hozzá a marjához?

Figyelt kérdés
Egy olyan, nagyon magas marú lóról van szó, akin egy régi tályogos sérülés miatt már az sem segít, ha rengeteg pokróc és szivacs van a nyerge alatt. Csak akkor tudnánk lovagolni, ha semmi nem érne hozzá a marjához. Létezik olyan nyeregemelő vagy nyeregpad, ami megtartja formáját, és így távol tartja a nyerget a martól, ami Ezáltal tud szellőzni és terhelés sem esik rá? Ha igen, hol találok ilyet? Előre is közi!

2015. jún. 1. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én olyan nyerget vennék vagy csináltatnék, ami marnál szabott, tehát szabadon hagyja a mart, viszont helyesen fekszik fel. A ló olyan, mint a borsószem hercegkisasszony (remélem ismered a mesét), akármennyi dunyhát/matracot raktak alá, ő csak meg érzete, hogy nyomja az a pici borsó.

Pl ilyen: [link]

Illetve lehet markerülő nyeregemelőt is kapni, pl a horzenak van.

De szerintem ennek a lónak egy egyedi nyeregre lenne szüksége, így tuti jól feküdne fel és a marját sem bántaná.

2015. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem vagy csináltatni kellene rá nyerget, ami saját igényeihez van szabva, vagy pedig egy váznélküli nyerget is meg lehetne próbálni. vannak ezek a színes szintetikus nyergek, nem drágák és nagyon dicsérik.
2015. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Cseppentő nyereggel is próbálkozhatsz, az gerinc felett teljesen nyitott, nagyon kényelmes mind lónak, mind lovasnak, csak ajánlani tudom.

Itt találsz bővebb infót róla: [link]

2015. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is cápamarú lovam van. Ezer nyerget rápróbáltam, (cseppentőt is, az is hozzáért a marjáhaz, ráadásul csak egy méretben(!) készül), ezer féle nyeregemelőt. Végső elkeseredésemben kipróbáltam ezt a nyeregalátétet:


[link]


Nekem nagyon bejött.

2015. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajna új nyerget nem tudok csináltatni, nem az én lovam, és ennyit nem tudok rá költeni :( Egy jó nyeregemelő v nyeregpad még belefér.
2015. jún. 2. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell rákészíttetni a nyerget, elég, ha a markamra mérete megfelelő, mert egy jól passzoló nyereg sehol nem ér a marhoz, de még a közelébe sem, sem oldalt, sem felül.


Jó lenne tudni, vagy látni, hogy mekkora a hely a mar és a nyereg között oldalt és felül, mert ha totál felfekszik rá a nyereg, akkor azon a Jóisten sem segít, csak az, ha soha többet nem teszitek rá.

Ha van némi hely és a kezedet is be tudod csúsztatni a kápa alá valamennyire, akkor olyan emelőt készíthetsz (venni nagyon drága, 50 ezertől indul kb, itthon nem is nagyon forgalmaznak ilyesmit), hogy egy egyszerű, nem brutál vastag emelő két oldalára, a gerincet szabadon hagyva zsebeket varrsz és oda vastag betétet, szivacslapokat teszel. Ezek a lapok el fogják emelni a nyerget, viszont szabadon hagyják a mart és a gerincet - azokhoz a nyereg kevésbé fog hozzáérni.


A sima vastag emelő azért nem jó, mert a nyereg most felfekszik a marjája és ezen egy mindenhol ugyan olyan vastag emelő semennyit nem segít.


Esetleg nem ártana a tulajdonos figyelmét felhívni erre a problémára és hogy ocsón, a mostanival azonos árban is lehet találni passzoló (sokkal szűkebb markamrájú) nyerget, csak idő kérdése.

2015. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
[link] esetleg...
2015. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A tulajt kéne meggyőzni, mert ha a nyereg nem stimmel bármit tehetsz alá, az így is, úgy is hozzá fog érni.
2015. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is ilyet néztem, amilyet belinkeltél, de nem tudom eldönteni, ez vajon merev és eltartja a rajta lévő dolgokat, vagy ez is ráfekszik majd?


Az én nyegem nyitott markamrás, de a lentebbi részen valamennyire odaér, és mivel valamit azért muszáj alá tenni, azok kidörzsölik. Már attól is rosszabb neki, ha csak izzad egy pokróc alatt.


Egy lovarda bérlova, a tulaj sajna biztos nem fog rá költeni, akkor inkább ne lovagolják... Viszont túl jó ló ahhoz hogy állni hagyjam :)

2015. jún. 3. 08:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Amit linkeltek szerintem nem lesz jó, mert elöl emel ugyan, de felülről ugyan úgy le fogja nyomni a nyereg.

Én ilyesmire gondoltam, csak brutálvastag első betétekkel: [link]


SK megcsináltható, szerintem, egy próbát megér, ha tényleg annyira lovagolnád azt a lovat, de fájdalmat (gondolom) nem szeretnél neki okozni. Próbálkozni kell, de ha nem jön össze, akkor inkább hagyd a francba...úgysem fog jól dolgozni a ló, ha fájdalmai vannak.

2015. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!