Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem lóvat, be van csippelve...

Vettem lóvat, be van csippelve de nincsenek papirjai. Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Elöző tulaj ahonan vette ott nem adtak hozá neki papirt,meg mondta hogy,neki nem is kellet.Póni lóról van szó és ha nem Magyarországon csippelték hanem külföldön akkor is be tudom szerezni valahogy a papirjait?

2015. jún. 3. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs hozzá papír, akkor honnan tudod, hogy van benne chip? Mert azt mondták?

Hívd ki a lótenyésztési felügyelőt, ő leolvassa a chipet ha van benne, illetve elvégez egy lóazonosítást. Ha nincs benne chip akkor a jelölést is érdemes elvégezni. Sőt hívj állatorvost is, hogy csináljon friss vérvizsgálatot. Kapsz erről egy jegyzőkönyvet, ennek a másolatát, illetve MLOSZ oldaláról letöltött kitöltött nyilatkozatokat felküldöd Pestre a Lóútlevélirodába a véreredménnyel együtt, befizeted a csekket,aztán egy jó hónap múlva megjön a lóútlevél.

Ha van benne chip és sikerül ez alapján azonosítani, akkor azok alapján az adatok alapján kéne lekérni a papírokat.

Ha kérdésed van, hívd őket:

LÓÚTLEVÉL IRODA


Cím: 1144 Budapest, Remény utca 42/b.

Telefon: 36-1-316-0663

Fax: 36-1-316-0664

E-mail: loutleveliroda@mgszh.gov.hu

Nyitva tartás:

Hétfő: szünnap

Kedd-csütörtök: 9-12 és 13-15 óra

Péntek: 9-12 óra

Egy biztos lóazonosításra mindenképpen szükséged lesz, mert a jegyzőkönyvet kérik.

2015. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az eredeti papírjait a korábbi tulajdonosoktól/a chippelést végző ország hivatalától nem tudod megkérni (mégiscsak jobb lenne, mert talán lenne származása a lovadnak), akkor a felgyelő leolvassa a chipet (ha tényleg van, ha nincs, akkor chippeli) és ismeretlen származásúként azonosítja.
2015. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanebbe a helyzetbe kerültem. Nem egyszerű. A helyi tenyésztési felügyelő intézi, lekéri a külföldi papírokat, azt magyarítani kell. Nem lesz olcsó. Érdemes előbb az állatorvosoddal megnézetni chipleolvasóval, hátha nincs neki, úgy jársz jobban.
2015. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.Onnan tudom hogy,van benne csip tulaj mondta,ő a határ mellől vette.Mennyit kell fizetni a papirozásé?
2015. jún. 4. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a tulaj mondta még nem jelent semmit. Hívj ki egy állatorvost, ő megnézi van-e benne chip és van-e regisztrálva valahova.
2015. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shetlandi533 válasza:
Vettél egy lovat papirok nélkül? Ehhez csak gratulálni tudok
2019. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!