Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem mozdul semerre?

Miért nem mozdul semerre?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves csikóm! Meg szerettük volna mozgatni, de hiába pezsegettem a ló mögött nem fél semmitől. Mindenféle hangzavarral próbáltuk elindítani de semmi. Valakinek valami ötlete hogy lehetne megmozgatni, futószárom vagy a nélkül?

Köszi előre is. :)



#mozgatás #csikó #futoszár
2015. júl. 19. 08:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Végre egy normális válasz! :)

A mellette lévő karámban van a másik csikó. De úgy nem mozog szinte semmit. Nem szeretnénk ráeröltetni semmit. Sziplán csak szeretnénk hogy jól érezze magát és ne csak álljon egésznap a karámba és nézzen ki a fejéből. :) Ahonnan hoztuk szinte csak hízlalták és alig volt helye ahol mozoghatotz és nagyon lusta. Vezetőszáron is úgy jön mint egy nyugdíjas! Nem szeretném ha ilyen maradna. Nincs rajta semmi izom csak HÁJ!

2015. júl. 21. 19:44
 22/25 anonim ***** válasza:
Na, ez máris jóval több információ, mint amit a kérdésben leírtál! Ha van alkalmas terep (nyilván nem a város közepe) próbálj meg vele sétálni. Talán megjön a kedve a mozgáshoz, ha van rajta egy kis izom. Ahogy látom, az a probléma, hogy nem jött még rá, hogy mozgásra született...Picit elkényelmesedett, ami mondjuk szokatlan egy fiatal lótól, de elképzelhető, ha sosem volt alkalma vadulni egy kicsit. Egyébként lehet, hogy ezért nem tud beilleszkedni a csapatba, mert egyedül volt (?). Először 2x10 perc, aztán lehet szépen emelgetni a porciót meg a távolságot. Azért vigyázz, nehogy a mezőn ráébredjen hirtelen, hogy futni is tud...
2015. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha a mellette lévő csikóval egyidősek, össze lehet őket szoktatni, idő és türelem kérdése. Feltéve, hogy az nem egy mén, persze. Az megoldaná a problémátokat is.

Az pedig, hogy ilyen idősen nem egy jól izmolt sportló, nem gond. Majd az lesz, amikor annak kell lennie, kb 2 év múlva.

2015. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nem volt egyedül az előző helyén sem de nagyon kis helyen volt a 4 ló összezárva. Kb 4m*3mes helyen voltak "a legelőjük" kb. 10m*5mes volt. Ez nagyon kevés volt ahhoz hogy egy ló tudjon annyit mozogni amennyire szüksége van. Ahol most tartom ott kb 800m2 csak az övé. Meg van külön még egy 650m2es füves terület ahol legelni szokott. Köszönöm ismét a normális válaszokat! Nagyon hálás vagyok a segítségekért és bocsánat hogy nem fejtettem ki jobban de gyorsan írtam a kérdést és csak ennyi jutott eszembe! :)
2015. júl. 21. 21:41
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem vecskefarkú ánuszmakkompeten szindrómája van a kis aranyosnak. Próbáld meg bekapni neki.
2015. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!