Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat meglehet tanitani...

Egy lovat meglehet tanitani arra hogy agaskodjon? (itt egy szóra vagy mozdulatra gondolok) vagy valami mas állapot váltsa ki belőle?

Figyelt kérdés
Egyik lóval mar kipróbáltam hogy tolattattam aztan elinditottam majd utána egyszerre de akkor sem agaskodott!!!
2015. júl. 24. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te leginkább sehogy ne tanítsd meg a lovat ágaskodni; örülj, hogy magától nem csinálja. És most én most nem bántani akarlak, de az ilyen baromságokból soha nem szokott jó kisülni. Az írásodból kitűnő szakértelmedet figyelembe véve először inkább tanulj egy csomót a lovakról, tanulj meg rendesen lovagolni és ha majd felvesznek a spanyol lovas iskolába akkor kezdj el trükköket tanítani a lovaknak.
2015. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És az ilyen kontárok után jön az h valaki szenved a lóval mert már akkor is ágaskodni fog amikor nem kell.
2015. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ágaskodás nagyon komoly feladat. Nagyon sok mindennek kell megelőznie, hogy a ló pontosan tudja, hogy nem élhet vele vissza, akkor kell csinálnia, amikor kérik, és ne félelemből vagy agresszióból tegye. Ugyanis az ágaskodás a feladat megtagadásának és a kifejezett agressziónak a csimborasszója. Ne taníts ilyet neki amíg nem tudod pontosan, mit csinálsz! Mert egyszer rád ágaskodik, hogy kifejezze a dominanciáját, és úgy megtipor, hogy az intenzíven mondogatják majd neked, hogy ne aggódj, elaltatták a fenevadat...

Ráadásul az ágaskodásnak csak és kizárólag show jellegű mutatványokban, cirkuszban, szabadidomításban van helye. Ha komoly munkát akarsz végezni, akkor levade és pesade feladatokban gondolkozol - na azoknak ehhez meg annyi köze sincs, mint a csirkének az atomfizikához.

2015. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
meg lehet tanítani, én is megtettem. szóra ágaskodik a lovam hátról, földről pedig jelre. ehhez nagyon komoly háttér kell, nem kezdheted akármelyik lóval ("egyik lóval már kipróbáltam"). ismerned kell a lovat hogy mire hogy reagál, van olyan ló amelyik kihasználja miután megtanítottad, utána nem tudod róla leszoktatni. ha nem vagy otthon ezekben akkor meg se próbáld. kezd egy egyszerűbbel, de csak akkor ha saját lovad van,iskolalóval ne.
2015. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! 4 es válaszát külön köszönöm!!!
2015. júl. 27. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!