Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok nekem tápokat ajánlani?

Tudnátok nekem tápokat ajánlani?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kisbéri félvér heréltem, és eddig nem adtam neki a szénán kívül semmi mást. És most szeretnék ötleteket kérni, hogy milyen fajta tápokat ajánlotok, abból mennyit, és hogy keverjek-e hozzá valamit (pl.fokhagymás almaecettel) illetve, hogy zabból mennyit adjak neki.

2015. aug. 15. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
úristen te állat szénával eteted a kutyádat???mágis h gondoltad ezt?...
2015. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 Ki beszélt itt kutyáról?

Kérdező, így kicsit nehéz válaszolni a kérdésedre, mert sok mindentől függ a dolog. Mire használod egyáltalán a lovat? Nem mindegy, hogy csak hetente párszor felülsz rá és lovacskázol, esetleg komolyabban dolgoztok, vagy éppen sportcélra használod..

2015. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Marstall tápokat etetek a lovammal. Ha csak heti párszor lovagolsz akkor zabmenteset etess vele, ilyen a Haferfrei, Naturell és a Feizeit, ezek tökéletesek a hobbi a lovak számára. Ha rendszeresen edzel vele akkor a Complete és a Champion táp lenne jó. Azt is jó lenne tudni, hogy boxos vagy ridegtartásban van-e a ló, mert van egy speciális táp kimondottan ridegben tartott lovaknak ez a Isländer Robust. Régen etettem még Pavo és Cavalor tápokat is. Mind a kettő kiváló tápokat árul, de amióta megismertem a Marshtal tápokat azóta csak azt használom. Cavalor tápokat a Nagy Lovasban, Marstalt a Tanitában tudsz venni. A Pavot kicsit nehéz beszerezni, mert valahol vidéken van a raktáruk és ha valami nagyobb verseny van a Tattiban akkor feljönnek, legalábbis én eddig csak így jutottam hozzá. Írd be google-ba ezeket a tápokat és akkor találsz pontos leírást is hozzá.
2015. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első kérdés: miért táp? Miért nem zab, árpa, kis kurica, maccs, korpa, akármi?


Tápból a ló igényeinek megfelelőek között kell elkezdeni keresgélni. Sportló? Nehezen hízik? Ideges típus? Stb.

A Marstall, Hypollit tápok jók, de van cirka száz féle, ráadásul a legtöbbnek ha megnézed az összetevőit, látni fogod, hogy a legfontosabbakat te magad is ki tudod keverni, ha akarod, csak éppen negyed annyiba kerül, mert egy 20 kilós táp átlagban van 6-7-8 ezer Ft, míg a zab, árpa, stb-ből 100 kilót veszel ennyiért. Mellé adhatsz magvakat, gyümölcsöt, lenolajat/magot, stb.


Hogy a tápból mennyit kell adni, azt a zsákon megtalálod, mint javasolt napi mennyiség.

2015. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendszeresen versenyzek vele díjugratásban, heti 5-6-szor edzek vele.

Köszönöm a válaszokat!

Ui.: 1# ki beszélt itt kutyáról?

2015. aug. 16. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
elnézést a tápmiatt azthittem hogy kutyáról lesz szó, nem értek a lovakhoz
2015. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Így mostmár könnyebben tudok neked tápokat ajánlani. Én úgy gondolom, hogy olyan lenne jó neked ami nem pörgeti túl a lovat, de mégis elég energiát biztosít. Nem tudom, hogy szeretnél-e vele zabot etetni, mert van olyan táp ami az abraktakarmány mellé van vagy van olyan is ami helyettesíti. A Marstall Complete pl. helyettesíti, tehát a széna mellett jó választás. A Champion-t már zab mellé szokás etetni. A Pavo-nak is két tápját tudom neked ajánlani az All Sports-ot és SportFit müzlit, ezek közül egyéni döntés melyiket választod, én a SportFitet etettem, nekem az volt szimpatikus. A Cavalornak pedig a Performix-e lenne ideális neked. A mennyiség függ attól, hogy akarsz-e mellé zabot etetni vagy sem, illetve a ló tulajdonságaitól. Ha csak tápot etetsz akkor 3x1 fángli, ha zab mellé akkor 1 fángli tápot elosztasz 3 fele. Ezek saját tapasztalatok, én 9 éve így csinálom, nyilván lesz aki mást fog mondani, de majd saját magad is kitapasztalod, hogy nektek mi és hogyan lesz jó.
2015. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kiss.a ***** válasza:
Egy valamire készülj: ha eddig nem adtál neki abrakot és most elkezded, sokkal élénkebb, kezelhetetlenebb lesz. Lehet, hogy pont jót tesz neki, nem tudni. Egyből ne adj neki sokat, 3-4 nap alatt növeld az adagját. Szerintem kezdd a pihenőn lévő lovak adagjával, pl. St. Hyppolit vollwert pellet 2Xfél fángli, majd 3X fél fángli, 3Xegész. Én nem adnék zabot tartalmazót. Ezt lehel fokozatosan zabbal hígítani és figyelni, hogyan viselkedik a ló. Nehogy kezelhetetlen legyen, és több kárt csinálj, mint hasznot.
2015. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!