Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sok penztkernek a gondozasert?

Sok penztkernek a gondozasert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van a falunkba egy gazda akinek van ket lova felnott es nincs sok szabadideje a lovakkal foglalkozni es hogyha megengedne hogy en es a tesom gondozuk a lovait (mivel nagyon kell a penz lovas felszerelesre)iskola mellett

Ezeket csinalnank

Napi 2x kilovaglas a lovakal

Napi 3x ettetni

Napi 1x kialmozni

Napi 1-2x lecsutakolni

Ezert sok lenne 5000 ft elkellni naponta?vagy keves?

A valaszt elore is koszi



2015. aug. 29. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
attól függ. Azt is nézni kell h az utazás mennyi időt/költséget emészt fel meg h mennyire melós lovak,mennyire nehéz velük. Egyébként nagyjából reális összeg csak azt nem értem miért kell 2 szer kilovagolni mikor 1 lónak napi 1 óra lovaglás elég alapesetben . Meg meggondolandó h iskola mellett erre hogy lenne időtök ..
2015. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Biztos nem fog napi ötezret fizetni nektek.
2015. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Naponta?? Ötezer??

Örüljetek, hogy csinálhatjátok, hogy megengedi.

Más felestartásként fizeti a bértartás felét, havi 20-30-40-x ezer forintot, hogy lovagolhasson. Igaz, nem almoz, de ti meg nem fizettek....

2015. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
8%

Ezt először a gazdával kéne megbeszélni. Lehet, hogy ő nemakarná pl. hogy napi 2 kilovaglás legyen stb.

Az én edzőm 2500 Ft-ért lovagol egy bértartott lovat.

Ez alapján szerintem 5-6ezer forint megfelelő fizetésed lenne. De mégegyszer mondom, hogy ez attól függ, a gazda mit akar a lovakkal, mennyit szán rájuk. :)

2015. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy naponta 5 ezret fizetni fog nektek... én is egy nagyon távoli ismerős lovát lovagolom, és örülök hogy egyáltalán megengedte, nem hogy pénzt kérjek érte.. (megjegyzem vad volt a ló, nagyon megkönnyítettem a dolgát, másfél órába telt megfogni anno a lovat körmöléshez pl..)
2015. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

He, hehe, Ez jó volt. Kellemesen derültem. Szerintem, ha ezt így elmondod neki elhajt a franca. Szerintem talál 10 másik embert, akik egymást lökik fel, hogy lovaglásért cserébe gondozhatják a lovakat. Csak pár hónap alatt volt itt vagy 5-6 erre vonatkozó kérdés is (munka lovaglásért cserébe).

Én tuti nem fizetnék ennyit, az havi 30 nappal számolva 150 ezer(!!!) forint. Az egy egész jó fizetésnek számít. Sok felnőtt nem keres ennyit napi 12 óra melóval. Ti meg durván 2-3 órás munkáért kérnétek el... Szép.

2015. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És ha brutto 5 ezer?
2015. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jelekh en normalisan kerdeztem nem ertem mert nem lehet normalisan vallaszolni

A tobieknek koszonom az 5 ugy lenne hogy kettonknek 5000 naponta vagy 2-3 naponta de lehet hogy buta kerdes volt a kilovaglas az azert lenne jo mert fejlodnom kellene es ez van legkozelebb de ez is gyallog 5 perc es kedves a tulaj nem lenne baj vele majd megkerdezem es egyeztetunk vele.

2015. aug. 29. 23:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de 2-3 naponta is egy hónapban megvan kellemesen minimum 50 000... Tényleg örülnötök kéne, ha egyáltalán megengedné. Ez nem így működik.. ha neked lenne lovad, szerintem te sem hagynád, hogy két szinte ismeretlen elrontsa a lovaidat és még pénzt is kérjen érte.
2015. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az egy teljesen más téma, amikor profi lovas a lovat képzi, felkészíti. Abból induljunk ki, hogy a lovak teljesen jól elvannak lovaglás és napi szintű ápolás nélkül, tehát etetni, trágyázni kell őket csak napi szinten, bár az utóbbit ennél ritkábban is lehet. Szóval mit csinálnak a lánykák, amivel jól jár a gazda? Etetnek, trágyáznak. Ez napi másfél óra fejenként, 5000-ért baromira irreális, mikor az ország lovászai mindezt napi 10, akár 20 lóval is megcsinálják és ha lovagolnak, lovagolnak öt lovat is akár, közel minimálbérért, vagy 70-80 ezer forintért, amit cirka 2500 Ft/nap, és ha van mondjuk CSAk öt lova, ami ritkaság, az 500 Ft/nap/ló a teljes ellátás plusz a lovaglás.


Én egyike vagyok azoknak, akik világ életükben, cirka 10 éves koromtól 20 éves koromig napi szinten csináltam ezt a melót, lovaglásért cserébe és százan összetennék a két kezüket, ha ma is annyi lehetőség lenne erre, mint "az én időmben", 10-15 éve. Szóval ezért pénzt kérni enyhén szólva illetlenség. Ha felajánlja, el lehet fogadni, de kérni....?


Hogy a kérdező mennyire amatőr, azt az is mutatja, hogy naponta kétszer kilovagolna (ami egyrészt totál felesleges, másrészt lejön belőle, hogy ő igazából lovagolni szeretne, mellé kicsit melózik és máris horribilis összegben gondolkodik), illetve kétszer ápolna. Minek? Ja, mert szereti a lószagot. De pénzt azért kérne érte azért, ami neki jó...

2015. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!