Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovagláshoz minek zabla?

A lovagláshoz minek zabla?

Figyelt kérdés

Nyáron külföldön voltam és ott úgy lovagoltunk, hogy a lovon kötőfék volt, annak mindkét oldalán egy kötél, és így is ugyanúgy lehetett lovagolni, mint rendes kantárral. Mert ha meghúzom kicsit jobbra a kötelet, akkor azt érzi, és tudja, hogy akkor jobbra kell menni.


És szerintem így sokkal jobb a lónak, nem kell szegénynek berakni a szájába semmit.


Valahogy így gondoltam:

[link]


2015. szept. 25. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem minden lovat lehet kötőfékkel lovagolni.
2015. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert te nem lovagolsz csak lötyögsz a lovon. Ültél te már idegbeteg lovon,ami földhöz akar csapni meg olyanon amelyik elvisz mint a szarospapírt? Próbáld meg a bulit egy ilyenen kötőfékkel meg madzaggal és rájössz h hülyeséget beszélsz. Nem rosszabb a lónak a zabla semmivel ha ésszel van használva csak divat lett ez az álszent zablaellenesség. Mindennel lehet ártani meg humánusan használni is.
2015. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

egy normálisan használt zabla semmivel nem rosszabb mint a kötőfékkel való lovaglás.

Ráadásul azzal pontosabb, érthetőbb utasításokat tudsz adni a lónak, sokkal több mindent meg tudsz neki tanítani vele.

Az meg más kérdés, hogy te be tudsz-e lovagolni egy lovat kötőfék v. nyakmadzaggal.

2015. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Sok nyakmadzagos bohóc. Mocskolják a zablás sportlovasokat,próbálják utánozni a profi szabadidomítókat aztán meg rohannak a befejeltetett lovaikkal a csúnya zablásokhoz.
2015. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Az egy dolog, de próbáld meg mondjuk rendesen képezni a lovat így. Mármint magasiskolai szintre - iskolaállj, levade, pesade, terre a terre, piaffe, passage, redopp stb... Nem fogja megérteni. Sok esetbe még a rendes alapkiképzést is csak nagyon nehezen, nem véletlen, hogy ezeket is zablával lovagolják be, és max néha felülnek utána a nélkül. Ha nem akarsz tőle épp semmi komolyat, akkor a legtöbb elmegy kötőfékben is persze - de egy rendes edzésen már nem feltétlenül. Egyszerűen azért, mert más a segítség, máshogy, máshol, más erővel hat.

Ettől még a balra húzom balra megy persze nem egy évszázad kihívása, ezt minden nélkül is megcsinálja a lovam, csak testsúlyra, akkor is, ha a csizma és a szársegítséget is "leveszem" róla.

2015. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is lovagoltam már kötőfékkel lovat, ráadásul terepen, és megmondom őszintén, nekem egyáltalán nem tetszett. Egy pergős shagyaról volt szó, hűvös őszi napon, amikor a lovak tele vannak életkedvvel és menne az összes. Ez a shagya is ment volna, mint az ágyúgolyó. Vissza tudtam fogni persze, jól kitanított állat volt, de sokkal többet kellett vele "veszekednem", hogy ne másszon a másik ló seggébe. Alig volt kontrollom a ló felett, de legalábbis elgondolkodtam, mi a fenét csinálnék vele, ha a következő réten ő úgy gondolná, elvisz egy körre.

Amikor zablával lovagoltam, alig kellett a szájához nyúlnom, és megértette, hogy mit akarok, szépen együtt tudtunk dolgozni, és sokkal nyugodtabb és élménydúsabb volt a terep is.

2015. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert van aki nem csak felül a lóra és fél órát ellépked, esetleg ügetget egy körkarámban, hanem valóban dolgozik a lóval, akár körkarámban akár fedelesben stb. Nem abból áll a lovaglás hogy ha balra húzom balra megy ha jobbra akkor jobbra. Nagyon fontos segítség a szársegítség, aminek az alapja a zabla, sokkal apróbb és több finom jelzést ad át mintsem hogy merre húzom a ló fejét éppen. Nem kell félteni őket, egy jól használt zabla a lónak nem kellemetlen, még egy erősebb sem.
2015. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

"Mert ha meghúzom kicsit jobbra a kötelet, akkor azt érzi, és tudja, hogy akkor jobbra kell menni. "

És ott ezt tanították, hogy jobbra húzod, jobbra megy? Hát, ez fantasztikus! :)


Ez a baj, hogy a legtöbb zabla nélküli lovas ezen a szinten gondolkodik és lovagol. A lónak a zabla az égvilágon semmi fájdalmat nem okoz, ami fájdalmat okoz, az a lovas, aki a szárakat fogja! Viszont zablával úgy kb. milliószor többféle jelzést lehet adni a lónak.

Természetesen lehet nagydíjat is lovagolni kötőfékkel, de nem a jobbra húzom jobbra megy elv alapján. Oda el is kell jutni és ehhez nyújt segítséget a zabla, mint kommunikációs eszköz.


Akinek viszont olyan gyenge az ülése és a szárkezelése, magyarán annyira nem képes lovagolni, hogy a lónak ne okozzon fájdalmat, akkor valóban jobb, ha nem tesz zablát a szájába... de akkor viszont maradjon otthon a kis karámjában egyedül és onnan soha ki ne menjen, ne okozzon bajt senki másnak...

2015. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal nem vagy suttogó szóval nem hinném hogy egy olyan lovat amelyik nem olyan mint egy kezes póni hogy lovagolsz zabla nélkül.Másrészt az ovisok gondolják hogy a ló ha jobbra húzom jobbra megy...
2015. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Üljél fel az én lovamra aztán rájössz miért kell a zabla :D

Ha olyanja van, és sokszor van olyanja mert szeret vágtázni és elég jó tempóval nyomja. Leszakad a kezem úgy húzza és még mindig rohan ügetésben mert minden áron vágtázni akar :D

Na ha rátennél egy kötőféket és elindulnál vele sztem a következő faluba se biztos h megállsz

2015. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!