Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tarthatok egy boxba 2 lovat?

Tarthatok egy boxba 2 lovat?

Figyelt kérdés
Most csinaltuk nekik a boxot, de ha esetleg nem lehet oket egyutt tartani akkor elvalasztjuk. Azert szeretnem ha egyutt lennenek mert nagyon szeretik egymast, elszakitani se lehet oket egymas fenekebe vannak mindig. Egyebkent a hely az nagy tehat olyan kb 4*4 meteres vagy nagyobb.
2015. szept. 28. 15:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
Akkora hely kell egy lónak hogy kényelmesen el tudjon feküdni, így számold, hogy két lóra ha le heverednek akkor elférnek-e, hemereghetnek-e :)
2015. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kispónikat lehet együtt tartani, de 2 nagy lovat nem.
2015. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kellő mérető boxban pont úgy lehet 2 lovat tartani, mint 2 pónit.

A 4*4 szerintem éppen elég lehet kettőnek, de én nem biztos, hogy bevállalnám.


(A másik, hogy ha nem lehet őket elszakítani se, akkor nem tudom, mennyire jó ötlet ezt még a közös boksszal is fokozni.)

2015. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet egy box, de az inkább nagyobb legyen, egy 6*6-os.

Viszont nem jó, ha két ló nagyon össze van nőve, mert pl nem tudod külön vinni őket terepre, mert mindegyik vergődik a másik nélkül.

2015. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!!!

Sose hagyom egyedul egyiket se, szoval terepre sem megyunk kulon. Sajna mindig is ossze voltak nove , foleg hogy a fiu arab es nagyon onfeju, harcolni kell vele hogyha kulonzarom picit mert karamba lovagolok a masikkal :)

2015. szept. 28. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez így neked jó... (a lovaknak kétlem), akkor hajrá.
2015. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legyen külön. Bármi lehet, ami miatt megijednek, hirtelen odarúgnak, beakadnak, ott a baj. Lefeküdni, hemperegni se tud két ló egy bokszban. Ha egybe akarod őket rakni, akkor csakis válaszrúddal állásban, de azt tegyük hozzá, hogy azt mára már az állatkínzás határperemének tekintik a legtöbb helyen.
2015. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ :) ha bezárod őket, akkor az semmiképp sem jó. Ha éjjel-nappal nyitva van, és szabad bejárásuk van a boxba, illetve kijárásuk a karámba/legelőre akkor nincs baj. Nálunk is úgy lesz megcsinálva 3 lónak, hogy hatalmas karám, és akkor mennek be az egy légterű vastagon almozott boxba amikor szeretnének :) de az is nagy, 7x7m :)
2015. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mért ne lenne jó nekik, hogy együtt vannak? Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy azt csinálják amit szeretnének. Nincsenek befenyítve, szabadon tehetik azt amit szeretnének, és ha ők azt szeretik, hogy együtt vannak akkor azt. Nem értem ez miért probléma. Lehet probléma pl egy versenyző embernek. Akikről inkább nem is beszélnék, köztudottan idióta a 90%a.



Utolsó: Max estére lennének együtt, egyébként kint vannak mindig a legelőn. :)

2015. okt. 2. 01:55
 10/11 anonim ***** válasza:

"szabadon tehetik azt amit szeretnének"


Alapesetben a lovaglás, illetve minden lóval kapcsolatos emberi tevékenység azon alapul, hogy a ló azt csinálja, amit a lovas kér tőle, illetve megenged neki.

Menj ki az egyikkel terepre, aztán élvezd, hogy a lovad azt csinál, amit szeretne...

2015. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!