Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretném elvégezni a lovastúr...

Szeretném elvégezni a lovastúra vezető okj-képzést, de nincs rajtengedély vizsgám. Lent többet olvashattok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném lerakni ezt a képzést, de nincs rajtengedély vizsgám, és valószínűleg nem is lesz, mert anyagilag annyi engedi meg, hogy heti egyszer menjek lovasoktatásra, és az nem elég egy rajtengedély vizsgához. NAGYON szeretem a lovakat, a lovaglást. Boldoggá tesz... 17 éves vagyok, még van időm dönteni, de azért nem árt, ha képben vagyok a dolgokkal. Mit ajánlotok?

2015. okt. 5. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a rajtengedélyre nincs pénzetek honnan lenne a túravezetőire? Nem is kell hozzá rajtengedély ,de egy REVET megcsinálsz 10-20 ezerért ,egy okj túravezető meg 200-250 ezer.Egyébként ez a túravezető semmire nem jó,többre mész egy edzőivel vagy egy belovaglóival,persze ehhez fel kell nőni tudásban ,heti 1 szeri lovaglás semmire nem elég.
2015. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a rajtengedélyt ki tudnánk fizetni, csak arra felkészülni... Ahogy mondtad heti 1 óra alkalom nem elég.

De ha mondjuk 3 évig járok heti gyakorisággal, és aztán megpróbálom, akkor sincs esély rajtengedélyre?

De miért fölösleges a túravezető?

2015. okt. 5. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha nem tudod lerakni a REV-et anyagiak miatt, én is ott akadok meg, hogy miből lesz pénz a túravezetőire? Ráadásul egy REV nem a világ, ha az a szint nem megy, akkor a túravezetői sem. Ne érts félre, de én pl nem merném olyanra bízni a fiam/lányom életét terepen, aki nem tud egy REV pályát se teljesíteni. Hiszen egy terepen azért bármi lehet, és... na.

Szóval amit tehetsz, hogy vállalsz diákmelót, és a pénzből gyakrabban jársz lovagolni. Vagy más úton szerzel pénzt... Sajnos ez ilyen.

2015. okt. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem érsz semmit vele mert ezek a tanfolyamok termelik ki a sok tucat túravezető kóklert,szép szakma de minden hülye megkapja , már Dunát lehet rekeszteni velük,ugyanakkor az érdeklődés a vendégektől elég kevés iránta. A lovardák 90 százalékában kihalt szakma.
2015. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, hogy diákmunkával keresek rá pénzt, csakhogy év közben nem nagyon lehetséges diákmelót vállalni suli mellett...

Nyáron biztos, hogy ezt fogom csinálni.

Mindenesetre köszi a válaszokat :)

2015. okt. 6. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!