Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik fajta nyerget hogyan...

Melyik fajta nyerget hogyan és hányszor kell lekenni és mivel? Ti mit használtok rá és hányszor?

Figyelt kérdés

Stübben

Prestige

Kieffer

Euroriding

Pessoa

Devoucoux

híresebb díjlovasok nyergei (Isabell Wert, Anky van Grusven, stb)

no name bivalybőr nyereg, stb


Azt hallottam, hogy a Prestige túl finom bőrből van, ezért nagyon kell rá vigyázni. Valamint, hogy aki mindne hónapban lekente a nyergét, annak hamar szétment. Nem tudom ezekből mi mennyi igaz, ezért is tettem fel a kérdést.



2015. okt. 13. 03:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem márkafüggő.Minden bőrnyerget havi de legalább 2 havonta egyszer le kell kenni,télen gyakrabban is lehet mert a hideg miatt hamarabb kiszárad és kireped a bőr,ettől megy szét nem attól ha minden hónapban le van kenve. Legjobb a bőrzsír,én azt használom az összes cuccomra.
2015. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak márkák, amelyeknek vagy van saját márkás termékük, de legalábbis ajánlanak egyet, azzal nem nagyon lőhetsz mellé. Mindenesetre megnézném én azt a nyerget, ami az ápolástól megy tönkre... Havonta egyszer lekenni igazán nem mondható soknak, nekem volt nyergem, amit legalább minden 2. lovaglás után, cirka hetente háromszor áttöröltem - nem csúcskategóriás méhviaszos ápolóval.

Minden nyeregre nagyon kell vigyázni, mert egy karolás és sosem lesz már a régi, azonnal csökken az értéke.

2015. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!