Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan viszonylag...

Van itt olyan viszonylag kezdő lovas, aki a leírásban leírt szinten tart (mint én), és van kedve beszélgetni a fejlődésünkről, észrevételeinkről stb?

Figyelt kérdés

Kiskoromban lovagoltam, de az már 10 éve volt, ezért most így 21 évesen szinte mindent újra kell tanulnom, vagy először kell megtanulnom. Most 2 hónapja lovagolok újra, de nem teljesen a 0-ról kezdtem. Nincs lovas barátom/barátnőm akivel meg tudnám beszélni a tapasztalataimat, de jó lenne hasonló szinten járó emberekkel beszélni, hogy ők hogy élik meg a dolgokat, esetleg segíteni egymást! :)

De akár haladó, segítőkész szellemű lovasokkal is beszélgetek, akiktől tudok tanulni!


Tehát amit jelenleg tanulgatok: patanyomfigurák kisnégyszögön belül (ezzel együtt tehát a ló irányítása feletti kontroll), tanügetésben, könnyű ügetésben, kétpontos ülésben; nyújtás, rövidítés; vágta teljes lovardában; cavaletti munka -járóiskola lépésben és ügetésben (ami még nem úgy megy ahogy szeretném...), legnagyobb próbléma hogy sokáig nem tudom megtartani az egyensúlyom állva a nyeregben...de remélem később majd egyre jobban megy!


Kíváncsi vagyok mennyire vagyok béna így kezdőhöz képest, másnak hogy mennek a dolgok így elsőre stb. :)

Várom a válaszokat fiúk lányok!


21/L



2015. okt. 17. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Haladónak mondanám magam, a saját lovamat képzem, nyereg alatt és kézen, most épp a farat be adja fel legjobban a leckét.

Hozzátenném, hogy a kétpontos azért nekem is tud nehézséget okozni, mert hát egymagam vagyok, nincs senki aki rákényszerítsen! :D


Úgy vélem, jó helyen lehetsz, ha ilyesmiket tanulsz 2 hónapos újrakezdés után. (Végre valaki a lovagolni tanul.)

2015. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég sok lovardát megnéztem most így a közelmúltban, és úgy választottam ki a legjobbat, amit tudtam. Örülök hogy sikerült ide találnom :) Voltam máshol is 1-2x de itt tényleg odafigyelnek a lovasokra, és most már nem akartam elkövetni azt a hibát, amit a kisgyerekek el tudnak követni önkéntelenül is, hogy a szüleik olyan helyre adják őket ahol évekig leragadnak egy szinten... sajnos régen én is egy ilyen helyre jártam, de így felnőttként igyekeztem elkerülni ezt. ( Egyébként a Makay lovasudvarról van szó Dunakilitin, ha valaki helyi és jó helyet keres :).
2015. okt. 17. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem megy sokáig, mert még nem teljesen "alakult" ki az az izom. Ne agódj, kis idő és menni fog :) illetve minden csak gyakorlás kérdése
2015. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! :) Igen én is úgy érzem hogy gyengus vagyok kicsit :D
2015. okt. 18. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én egy kérdéssel fordulnék hozzád. :)

Szintén 21 éves lány vagyok, és szeretném újrakezdeni a lovaglást. Sajnos anyagi okoból és a tanulmányaim miatt kellett abbahagynom 6 éve, de most szeretném újra kezdeni.

Tehát a kérdésem: Milyen volt újra kezdeni? Olyan volt újra lóra ülni, mintha sosem tetted volna korábban? Ha gondolod privátban is válaszolhatsz :) (várom :D)

2015. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!