Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Meddig vagyunk" kezdő lovasok?

"Meddig vagyunk" kezdő lovasok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
pl ameddig ostoba kérdéseket teszünk fel.
2015. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Azt ismerném el haladónak már aki képes egymaga önállóan is már lovagolni,felszerelni alapdolgok mennek,terepen is franko ,alapszinten összeszedi a lovat, kisebb ugrások nem okoznak problémát (80 90 centi) . Ami a legfontosabb h sok lovat eltudjon lovagolni. Ezeket valaki nem tudja nem gondolnám kezdő kategórián túl.De amúgyis mindenki "profi" itt nincsenek haladók meg kezdők ám :)
2015. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én azért közbe iktatnék egy középhaladó kategóriát is. A haladóval egyet értek, aki önállóan képes kb bármilyen belovagolt lovat felszerszámozni és ellovagolni terepen, illetve pályán az alapfokú díjlovaglás szintjét mindenképp megugorja, talán azt mondom arra alkalmas lóval a könnyűosztály szintjén van.


A középhaladó ezzel szemben biztonságban elközlekedik mindhárom jármódban egy jól képzett lóval, társaságban terepen, de önállóan egyedüli lovaglásra még nem alkalmas, terepen egyedül egy nehezebb lovaglású lóval nem boldogul, pályán egyedül edző nélkül inkább ront a lovon, mint hogy lovaglása a ló hasznára váljon...


A kezdő pedig ez alatt van, tehát mindaddig kezdő valaki szerintem, amíg mind3 jármódban edzői felügyelet mellett egy nyugodt lovon nem tud lovagolni.


hangsúlyozom SZERINTEM

2015. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Haladó lovas az, aki egyedül is képes dolgozni úgy a lóval, akár pályán, akár terepen, és a lovat legalább szinten tartja vagy fejleszteni tudja. Nyugodt szívvel elengedik egyedül terepre egy nehezebb lovaglású lóval is.


Én is beszúrnék egy középhaladó szintet. Ő el tud lovagolni pályán az edző teljes figyelme nélkül, terepen jól belovagolt lóval kisebb csapatban, nem ront a ló tudásán, de nem is tud hozzátenni.


Aki ez alatt van az kezdő. Akinek szüksége van a folyamatos ellenőrzésre, még nem biztos a segítségadása, épp hogy elmegy szabadon.

2015. ápr. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
a pontozáson látszik most hány kezdőpalánta lelke sérült meg az oldalon h Ő mégse haladó még :D
2015. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Látom van, akinek a fáj az igazság....
2015. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!