Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hányszor kell egy héten almot...

Hányszor kell egy héten almot cserélni otthon tartott paciknál?

Figyelt kérdés
2 lóról van szó. :)
2015. nov. 2. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sosem cserélek teljesen, mindig van, amit meg tudok menteni. Naponta almozok, leszedem a szemest meg a nedves szalmát, a tisztát félreteszem, délután szellőztetem, szárítom a boksz (tulajdonképpen beálló) talaját és estére bealmozok a megmaradt szalmával és teszek rá frisset.


Ahol szinte egész nap boxban áll a ló, mint ahogy bértartásban volt, ott a kétnapi almozás mellett teljes alomcsere volt szükséges és még így is rémes volt a helyzet, szóval a válasz nagyban függ attól, hogy mennyit van a ló boxban, illetve hogy mennyire "tiszta" (végzi egy helyre a dolgát vagy össze-vissza). A lényeg, hogy mindig tiszta, száraz alom legyen alatta.

2015. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Naponta!

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Annyival egészíteném ki, hogy én a lovat csak estére teszem boxba. Viszont reggeli kiengedés után a "megtisztelt" részeknek irány a trágyarakás, ami még menthető, azt megszellőztetem egy külön kialakított részen. 4 nap után pedig teljes alomcsere.

2015. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És így mennyi szalmát/forgácsot használtok fel egy nap?
2015. nov. 2. 13:03
 4/11 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.

Tömören, amennyit kell.

Bővebben: amennyit felvesz az istáló/box. Mivel alapterület mindehol/mindenkinél más, ezt pontosan nem fogjuk tudni megmondani. Annyit kell berakni, hogy ne lásd a padlót mikor lenézel és azt érezd magad alatt, hogy puhán lépkedsz. Vagyis nem kell sajnálni a cuccot.


Forgácsot inkább ne rakj ló alá. Van amelyik felzabálja, letüdőzi. Vagy ha durva a holmi akkor egy leheredéssel csúnya sebet tud szerezni. És az esetleges szálkáért sem lesz hálás.

Ló alá csak szálas almot.

2015. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet forgáccsal almozni, de nem elég annyit, hogy éppen ne lásd a boksz talaját...


Kérdező, sztem senki nem nézi, hogy naponta mennyi fogy. Szalmából egy nagy körbálát számolhatsz, forgácsból meg, ahogy már írtam, lehet, hogy nem lesz elég a 10 zsák/boksz egy hónapra...

2015. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Ugyanannyiszor mintha nem otthon tartanád. Ha nem tudod minek ló?
2015. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Maradjál már veszteg, csak véleményekre voltam kíváncsi, mert pl. nálunk 2 naponta tisztítják a bokszoty míg szerintem is úgy helyes, ha minden nap. :)

2015. nov. 3. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Máshol meg óránként szedik a szemest...az mégjobb... :)
2015. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ha tudod, akkor minek kérdezed meg.
2015. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mivel elég megosztóak a vélemények, ezért. Van, aki egy héten egyszer, van aki minden nap, van aki kétnaponta cseréli az almot. :)
2015. nov. 3. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!