Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki aki tapasztaltabb...

Valaki aki tapasztaltabb tudna néhány kérdésemre válaszolni lovas témában?

Figyelt kérdés
Már voltam lovagolni és beleszerettem a lovaglásba és hamarosan kapok majd egy lovat aminek nagyon örülök és egy magyarsportlovat szeretnék, szerintetek alkalmas terepre? És ti a bértartást javasolnátok vagy inkább a saját istállóba tartsam? Előre is köszönöm a válaszokat

2015. nov. 2. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, a van saját istállód, minek fizetsz havonta 30000-nél több bértartási díjat. Ugyanis átlagban egy jól felszerelt lovarda minimum ennyit kér bértartásért.

Azt a pénzt pedig megspórolhatnád a lovadnak kajára vagy állatorvosi költségekre, oltásra.

De gyanítom nagyon kezdő vagy, ha nem vagy tisztába több mindennel...pl. sport ló. Még a neve is rejti, hogy terepre is alkalmas, military-zni is szoktak vele...stb.

2015. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem inkább sajátban, ha van rá mód.
2015. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt a könyvet, ha kezdő lótartó leszel.

2015. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Anyu vedd meg.

Apu vedd meg.

A gyakirin csak vedd meg.

Egyszer láttam lovat, kaptam is.

Felsem tudok szállni, ugrok is.

Szülők gazdagok, egy lány van, az is elkényeztetett, mindent kap, amit kér.

Pénz van és ló. Fél év mulva jó a vágó.


Ezt már nem hiszem el, hogy ennyi ostoba, buta, tudatlan, elkényezretett takony van és ennyi pénzes szülő!!!


KAMU KÉRDÉS!!!!!!!!

2015. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ha nem tettszett a kérdésem inkább ne írj rá semmit, és egyáltalán nem pénzesek a szüleim, de szerintem semmi közöd nincs hozzá.
2015. nov. 2. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Tételezzük fel, hogy a kérdés igaz. (Hmmm...)


Tehát: lovat egyedül nem tartunk, tehát vagy két lovat vegyél, ha saját istállóban akarod tartani, vagy tartsd bértartásban.


Ha nem vagytok jómódúak, akkor jobb, ha nem veszel lovat, mert igen drága az eltartása.

2015. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

"magyarsportlovat szeretnék, szerintetek alkalmas terepre?"

Jesszus...most komolyan ennyire ki akartok bszni azzal a lóval, amelyiket megveszitek?

2015. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Amíg kérdés, az, hogy a sport ló alkalmas-e terepezni, addig ne vegyél lovat.


Bármilyen méretű, típusú, színű,fajtájú ló alkalmas a terepre. SŐT! Minden ló IGÉNYLI is a terepet, mert így lehet megóvni a ló mentális egészségét, ráadásul a sok körözgetés után igazi felüdülés neki.


Én a te esetedben egyértelműen a bértartást javasolnám. Már csak azért is, mert nagyon kezdőnek tartanak, így talán kisebb eséllyel cseszed el a lovat, ráadásul jó, ha van oktató is a környéken, akitől tudsz kérdezni és kijavít.

Ha már volt 1-2 éved a lovad bértartásban, és látod, hogy mivel jár ez az egész, akkor elgondolkodhatsz az otthoni tartáson. Azt nem mondom, hogy nem lehet egyedül tartani, mert a mienk is egyedül van és teljesen normális, nincs becsavarodva, nincsenek rossz szokásai, de jobb neki, ha van társa is(nálunk sem anyagiakban, sem időben nincs rá lehetőség).


Ha otthon akarod tartani, az nagyon sok utánajárással jár, pl először is van-e megfelelő területed (legalább fél hektár), mert a kert végében egy 20x40-es karámban nem lehet lovat tartani. Van-e hely a takarmánynak? Tehát van akkora placcod (lehetőleg fedett) ahova elfér 1 évnyi szénád, szalmád (ez kb 20 körbála széna, ebből kényelmesen elvagy)? Van helyed a zabnak?

Honnan fogod beszerezni, hogyan szállítod?

A lónak beálló kell, akár lehet egy bódé is a karámon belül, az se árt, ha be lehet zárni.

A legfőbb kérdés, hogy a trágyát hova fogod tenni? Mert nagyon hamar lesz nagyon sok, és bizony (főleg nyáron) büdös tud lenni.


Szóval az otthoni tartásnál nagyon sok olyan dolog van, amit magatoknak kell, megoldani, ráadásul több időt is vesz el a ló, mert akkor nincs nyaralás, meg -20 fokban, szakadó esőben is trágyázni kell, reggel-este fix időben etetni...stb.

2015. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem,nem alkalmas terepre. Már az is fajtafüggő h kimenj terepre .... És az ilyen akar lovat ahelyett h tanulna előbb róluk sötét..
2015. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat legfőképpen az utolsó előttiét :) . Szerintem félreértettük egymást néhány kommentelővel.. Az"alkalmas terepre" kérdessel arra voltam kíváncsi hogy hogy viselkedik terepen de mindegy..
2015. nov. 3. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!