Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Téli szemes takarmány és...

Téli szemes takarmány és egyéb ki egészítők?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy ki mit ad télen szemes takarmányként? Illetve ki milyen egyebet ad, valami vitamin,tea, gyógynövény ,tojásstb. Én eddig csak simán zabot adtam alma-répa bele . Most kaptam jó pár zsák árpát úgy gondoltam ki próbálnám most ezt, kinek mi a tapasztalata vele? Azt olvastam hogy nem lesz tőle olyan "zizi" a ló mint a zabtól.

2015. nov. 23. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam zabot esznek a lovak, néha ha szűkében vagyok, akkor kukoricát. Bár attól is meghülyülnek, így csak ami dolgozik az kap egy adaggal. Amúgy reggel este egy-egy fángli. Almát, répát esznek, majdnem minden másnap esznek. Csutkát is esznek bár nem nagy mennyiségben. Elszórakoznak vele, meg leeszik a levelét. Más vitamint nem kapnak, havonta egyszer kapnak fokhagymát a féreg ellen. Bár biztonsági okokból mégis leféregtelenítem őket ha itt az ideje
2015. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyit és mire használod a lovadat. Egy sportlónak (nem fajtájára hanem használatára értendő) nyilván több tápanyagra van szüksége mint egy hobbilónak, így a takarmányozásnak fontos tényezője a munka mennyisége és minősége.

Az én lovam pl. heti egy-két órát dolgozik nem is nagyon kap szemes takarmányt. Napközben kint van a legelőn, reggel-este kap kb 3-5 kg szénát meg egy maroknyi roppantott zabot (leginkább azért hogy ne balhézzon az istállóban amíg a többi ló eszik), a szomszédja egy ugróló amelyikkel heti 6napot edzenek és havi 1-2 versenyre is megy. Ez a ló reggel-délben-este kap 3-5 kg szénát, reggel-este 3-3 fangli zabot-árpát összeroppantva meg sporttápot.

Szóval etetésnél vedd figyelembe, hogy mennyit dolgozik a lovad!

Az árpával vigyázz, mert elég nagy az energiatartalma, sokkal "zizibb" lesz tőle mint a zabtól! Roppantva és áztatva célszerű etetni, mert ha áztatva van akkor akár a duplájára is dagadhat, ha szárazon túl sokat etetsz a lóval és a gyomrában kezd dagadni az árpa akkor kólika vagy súlyos esetben gyomorrepedés is előfordulhat miatta.

2015. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ad libitum szénát kap és mellé 3*2 fángli árpát roppantva, áztatva, összesen egy bögre áztatott lucernapellettel, egy deci olajjal, mellé néha némi répa, alma és időnként kukorica, amikor éppen van itthon.


Nekem jó tapasztalataim vannak az árpával, de nem árt roppantani a jobb hasznosulás érdekében mert keményebb a héja a zabénál.

2015. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!