Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért hagyják csődörnek?

Miért hagyják csődörnek?

Figyelt kérdés
Miért hagynak olyan lovakat csődörnek amiket nem használnak fedezési célra? Miért szenvednek vele? Vagy élvezik hogy folyton veszekedhetnek vele?

2015. dec. 2. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Én azt jegyeztem meg Máskus József volt professzortól (Állatorvosi egyetem), hogy a csődör az a herélt mén.
2015. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: a csődör nem herélt. Nézz utána az elnevezéseknek.
2015. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A herélt mén: paripa
2015. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokáig mén maradt, fél éve heréltettem ki. Én nem szenvedtem vele, úgymond nem volt csődörös, persze néha-néha voltak durvább megmozdulásai, de alapvetően nem volt jellemző. Nem használtam fedeztetésre, de nekem így jó volt, hogy mén volt, most egészségügyi okokból lett kiherélve, ha nem lett volna probléma akkor maradt volna mén. Én amondó vagyok, hogy amíg olyan kezekben van aki elbír vele, addig semmi akadálya, de pl. egy hozzánem értőnek vagy egy olyannak akit nem tisztel, nem vívja ki a tisztelettet annak nem való, az heréltesse ki, mert mind a kettőjüknek csak szenvedés. Nagyon ló függő ez az egész kérdés, nyilván én sem tartanám meg csődörnek, ha ön- és közveszélyes lenne, hacsak nincs valami óriási tenyészértéke.
2015. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a csődörrel való szenvedés miatt nem látom humánusnak csődörnek hagyni, hanem, hogy mindig kivételezni kell vele. Láttam nem egyszer, hogy a csődörök a boxukban álldogáltak naphosszat, még a többi kanca és herélt kint volt legelőn, vagy karámban. Szociálisan és egészségileg is elég megterhelő lehet ez a külön bánásmód számára.

A mi lovardánkban ugyan minden ménnek saját karámja van olyan 500nm/ló, de a többi például kint van a többhektáros legelőn.

2015. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!