Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rúg, harap és csíp, mit kell...

BlackRabbit98 kérdése:

Rúg, harap és csíp, mit kell tennem hogy, ezeket ne csinálja?

Figyelt kérdés

A történet hogy, van a közelemben egy bácsi aki shetland pónit tart csak kedvtelésből. Nemrég átmentem hozzá és a ló elég durván viselkedett. Kivittem egy kicsit a háza elé sétálni és ágaskodott, rugott, csípett. nem igazán van ideje foglalkozni vele ezért megbeszéltük hogy nyugodtan foglalkozhatok vele. De szinte csak heti 1x ha kiviszik a boxból.

Amúgy csődör és 6 éves. Kérlek segítsetek!



2015. dec. 5. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

A sorrend.

Bok helyett karámban tartani -> hívni a dokit egy herélésre.

Ha még ekkor is szemét (ami egyébként a pónik jellemzője, mert csak látszatra cukik), akkor suttogd meg ( Verd el. Ellene vagyok az ilyennek, de van amikor csak ez segít.)

2015. dec. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. dec. 5. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy leírtad, a problémák a következők: túl sok energiája van a drágának, ergo karám meg legelés helyett vagy előtt futószárazd meg... Félóra vágta után csendesebb lesz... A másik, hogy mivel nem foglalkoznak vele, nem is tudja, hogy ezek a viselkedéselemek nem szimpik vagy nem illendők emberrel szemben. Egy jó időben adott tenyeresből megérti, hogy te ezt nem díjazod, mert nem egy másik póni vagy, akivel szívózni lehet egy kergetős játék reményében.
2015. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2015. dec. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!