Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet kólikás a lovam?

Lehet kólikás a lovam?

Figyelt kérdés

Jellemzői:

8 éves kanca, egyszerű póni, 136 cm, bértartásban tartva. Hetente 1x2x ülök rajta, a többi napon ha van időm földi munka, vagy csak lepucolom. Eddig egyszer volt csikója még az előző helyén, akkor 4-5 éves lehetett.

Történet:

Nemrég voltam kint lovardában, kerestem hogy hol lehet aztán megláttam a boxban, hogy fekszik. Nagyon megijedtem, hogy valami baja van, de mire benyitottam, már fel is állt. Pucolgattam, kifésültem farkát/sörényét, kipucoltam a patáját. Mikor végeztem láttam hogy le akar feküdni, de aztán mégse feküdt le, állt tovább. Gondoltam, ha én is lefekszik akkor talán neki is kedve támad hozzá, így lefeküdtem a kajája elé. Ő akkor odajött hozzám állt és 'levitte' hozzám a fejét, majd lefeküdt. Úgy feküdt, mintha épp haldokolna. Teljesen hátrarakta a fejét, egyenletesen lélegzett, de úgy nézett ki mint aki meghalt volna, ráadásul mivel szinte csak a hasa látszott úgy nézett ki mintha meghalt volna, de ahogy megmozdultam felemelte a fejét. Mikor felálltam ő is felállt. Aztán gondoltam biztos nincs baj, fel tud állni. Megnéztem az itatóját, mondjuk nem tudom mikor cserélték utoljára, de a felét kiitta, s mikor megkínáltam szénával nagyon lassan de megette. Amúgy nem nagyon evett a kajájából, mármint amit elé raktak, mert nagyon kevés hiányzott, de lehet hogy régi volt, mert nem volt valami friss, nem is ropogott. Aztán miután eljöttem olvastam hozzászólásokat oldalakon, hogy lefeküdt a lova evett is, de másnapra meghalt, meg ilyenek. Holnap tuti kimegyek hozzá megnézni, ha jól lesz nem hívok orvost, remélem nem kell :( Már mindenre gondoltam, remélem semmi baja nincs. Meghallgattam a hasánál hogy dolgozik-e a gyomra, hál istennek hallottam hangokat, mikor pucoltam trágyázott is. Mit gondoltok, lehet baja, vagy túlaggódom?! ami könnyen lehet mert tényleg nagyon szeretem őt, és csak nyár óta a sajátom, mondjuk már régóta ismerjük egymást, nem akarom hogy bármi rossz legyen vele :(( Kérlek segítsetek!!

(a rengeteg szóismétlésért nyelvi hibákért ill. összefüggéstelen beszédért bocsánatot kérek, de nem tudok normálisan egybe összefüggően mindent leírni)



2016. jan. 14. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lehet megállapítani. de valószínű csak lusta
2016. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baja, az hogy néha lefekszenek teljesen természetes a lovaknál. A kólikás ló nem így viselkedik. Lefekszik, feláll, a hasát nézegeti stb. Azt is megfigyelheted, hogy amikor feláll, akkor meg rázza-e magát, mert a beteg ló nem.
2016. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban ezek alapján szerintem nincs baja, de azért szólj oda a lovardába, hogy figyeljenek rá. Ha legközelebb is produkál ilyen tüneteket a biztonság kedvéért adj neki kb. 750-1000 ml parafinolajat korpával (híg legyen) és sétálj vele 20 percet.
2016. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kólikázik akkor nem eszik, sokat fekszik, nézegeti a hasát, tekergeti a farkát. Ilyenkor meg kell mozgatni és ha elkezd enni, akkor helyrejött. Ennyi a kólika nem nagy dolog, bár nekünk már döglött bele lovunk sajnos, de az az állatorvos szerint is nagyon ritka eset volt.
2016. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, voltam tegnap nála, teljesen normálisan viselkedett :)
2016. jan. 16. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!