Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vizezni kell a lovam szénáját,...

Vizezni kell a lovam szénáját, de lefagy?

Figyelt kérdés
Le kéne vizeznem a lovam szénáját, de van, hogy nem tudom, mert lefagy a csap reggelre. Illetve azt sem akarom, hogy mikor már hidegebbek lesznek lefaggyon a széna az istállóba. Van valakinek valami jó ötlete, hogy ne legyen poros a széna? Okoskodó, kritizáló kommenteket nem kérek.
2016. jan. 2. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia:)

Sajnos nem tudok segíteni,mert nekem is ez a bajom..rossz szénát vettem és nagyon poros,früszkölt a csikóm tőle,sajnos én nem bírtam levizezni,mert ráfagyott,szóval újat vettem..

Nekem még az a panaszom,hogy estére nem tudok neki vizet kinthagyni,mert befagy.. Ti hogy oldjátok meg?

2016. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Ha nagyon poros esetleg próbáld azt hogy az istállótól távolabb jól kirázod akár többször egymás után, igaz nem helyettesíti a vizezést de talán több mint a semmi.


A viz befagyással nekem is gondom van :( Így estére nem hagyok sok vizet , szépen lassan rá is szoktak a lovak erre. Viszont valamennyi mindig marad ami befagy én ezt reggel forró vizel öntöm fel így el olvad, a langyos vizet pedig szívesen fogyasztják :)

De hallottam már olyat is hogy egy kis sót kell a vízbe tenni és úgy nem fagy be, de még nem próbáltam.

2016. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Linó03 ***** válasza:
Az tény, hogy már nagyon kevés só is leviszi a víz fagyáspontját (nagyon hidegben akkor is meg fog fagyni, de enyhe fagyban jó). Csak jól el kell keverni az a keveset.
2016. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!