Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hosszú pihenő, box fogság után?

Hosszú pihenő, box fogság után?

Figyelt kérdés
A lovam lábsérülése miatt sajnos box fogságra került. Kb. 2,5 hete hogy egész nap be van zára kb. minden nap hozhatom ki egy pár percre sétálni de akkor is csak ugrál mert nagyon tele van már a segge , mindentől ijesztgeti magát,stb. A doki szerint szépen javul és ha minden jól meg jövőhét végétől ki kerülhet a karámba. Addig sajnos még van 1 hét... egyre nehezebb vele, állt. mindig kérek segítséget a sétáltatáshoz mert egyedül szinte lehetetlen,és kissé bizonytalan is már az emberekkel. Eddig nagyon kedves barátkozós ló volt kíváncsian jött hozzám mindig most pedig ha csak le pucolom is végig látom hogy bizonytalanul forgatja rám a szemét néha a hátsó lábával idegesen csap is egyedet. Még azt is mondta a doki ha már ki kerül a karámba ut. szépen lassan fokozatosan el lehet vele kezdeni dolgozni de csak futószáron egyenlőre. Van itt esetleg olyan aki volt ilyen helyzetben már? Mennyi idő volt mire a fölös energiáit le vezette és lehetett vele normálisan foglalkozni? Egyébként korábban rendszeresen lovagolva volt eléggé menős is tehát ez sajnos csak "olaj a tűzre" :/ Minden hasznos tippet szívesen fogadok.

2016. jan. 24. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugtató tápok, gyógynövény-keverékek hasznosak lehetnek, de nálunk is volt olyan ló, aki sedactiv pasztán élt fél évig...

A lónak lételeme a mozgás, valószínű nem érti, hogy jót akarsz a bezárással... Mutasd ki jobban, hogy nem büntetésből van és még mindig szereted.

2016. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erre az időszakra esetleg lehetne csökkenteni az abrak adagját.
2016. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen csökkentve van szinte alig kap. Egy kis zab mentes lótápot szokott kapni
2016. jan. 24. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is bent kellett tartani a lovamat kb 2 hónapig betegség miatt. Ő leginkább a társaságot hiányolta. Abrakot ő is csak minimálisat kapott, szálas takarmányból átlagos adagot. Naponta sétálgattam vele, egy idő után már jobban viselte, sajnos muszáj volt megszoknia.
2016. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lófüggő. Van amelyik már az első karámban töltött nap után kiugrálja magát és van amelyik még egy hétig is tele van. Nem tudsz mást csinálni csak amit eddig is.
2016. jan. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én azért nem raknám ki egyszerre csak úgy a karámba. Tuti szétugrálja a gyógyulóban lévő lábát. Mi ínsérült lóval azt csináltuk h rengeteget vezettük kézen. Utánna hetekig séta lovassal a hátán. Hallottam olyat is h a jàrtatógépben ülnek fel rá.

Én biztos kontrollal hagynám csak mozogni. Lekötni futószáron v hasonló

2016. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vezessétek két oldalról, zablával vagy ágaskodóval és semmiképp se engedjétek séta nélkül szabadon a karámban ahogy lejár a pihenőideje, csakis bemelegítés után, addigis séta minden nap, egyre több, szép fokozatosan. Azt követően én egyenes vonalon mozgatnám ha tehetném és csak később tenném futószárra. Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, majd ha 100%-os lesz a ló, néhány nap alatt le fogod tudni mozgatni olyan szintre, hogy ne vesse szét az ideg amikor meglát.
2016. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magnéziumot neki. Amúgy nem tehetsz semmit :( Kösd le a sétához, és tűrd el. Ilyen jellem. Az enyém fél évet állt, patairhagyulladás... sejtheted. Kikínlódik.

Kösd le :(

2016. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!