Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most voltam először lovagolni....

Most voltam először lovagolni. Futószáron voltam és mivel tudtam a tan és a könnyűügetést megpróbáltuk a vágtát is. Ti mennyi idő után keztetek futószárral vágtatni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Megmondom az őszintét én sose vágtattam futószáron, csak szabadon. Már eléggé jól ment a lovaglás mikor először futószáron ültem, ott csak ülésjavítást csináltunk, de csak keveset és ügetésben. A vágta jött magától.
2010. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején mikor tanultam lovagolni, nem futószáron vágtáztam először.

Először megtanítottak mindenre szépen, és mikor már volt ülésbiztonságom, tudtam mit miért és hogyan, akkor az első vágtám futószár nélkül volt.

2010. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
nem tul jó az a futószáron vágta dolog igaza van az előzőknek.. nem tul szakszerű.. de ha első lovaglásnál te már eljutottál oda brávó. izomlázzal hogyállsz? :D
2010. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon volt izomlázam :) De nem tudom hogy menni fog e nekem ez a vágta más másodszor is voltam ,de nem jött össze :(
2010. márc. 30. 14:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok. megsúgom a kis titkot h futószáron sokkal nehezebb. és ha még nem régóta csinálod fogz erősödni is. ne agódj! menni fog! ha iylen ügyes vagy meg abszolút! =)

jó lovaglást!

2010. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nem minden alkalommal érez rá az ember, van amikor jobban megy és van amikor rosszabbul. Próbáld ki kengyel nélkül a tanügetést, a könnyű ügetést és a vágtát is. A vágta lesz a legkönnyebb, ügetés már nem olyan egyszerű így, és garantált az izomláz, de csak így lehet igazán nagy ülésbiztonságod. Futószáron vágtázni a lónak se túl jó, az egyirányú terhelés miatt, ezért gyakran váltani kell a kezeket, meg hát a ló se egyformán ügyes mindkét irányba.
2010. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát én a 3. edzésen már vágtattam szabadon kiskörön az oktató körül. Azt a napot sosem felejtem el :D de rég is volt XD
2010. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
először rendesen egy ismerős lovardájában szőrén, futószáron lovagoltam... csak a sörénybe kapaszkodtam:) már ügetgettünk lassacskán, mikor a lovacska ugygondolta ezt megunta, és akárhogy is nem akartam vágtatni kezdett. Bedobott a mélyvízbe, de nem lett baj pedig felszerelésem sem volt.
2010. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Hát én nem futószáron vágtáztam először, hanem mellettem ment az oktatóm, és ő indította el. De ez akkor volt amikor nemrég kezdtem el egyedül lovagolni :)
2010. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
én sem futószáron tanultam vágtatni és eléggé féltem eleinte, de nem olyan nehéz, ahogy a többiek is mondták futószár nélkül könnyebb
2010. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!