Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hucul vs lipicai lo? Melyik...

Hucul vs lipicai lo? Melyik nagyobb tomegbirasu, hosszabb eletu, egeszsegesebb fajta? Melyik jobb terepen, melyik hasznosithato jobban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jot olvastam a ket fajtarol de szemelyes tapasztalatok jobban erdekelnek. Aki jar lovagolni, van valamelyik lova a ket fajtabol, netan mind a ketto, vagy volt mar veluk dolga.. Legyszi szemelyes tapasztalatokkal segitsen!:)

Lesz sajat lovam, sokat jartam lovagolni, de gyakran ultettek bolond lovakra, teliverekre, na az olyan fajtak tuti nem nekem valok. De ez a ketto szinte tokeletes temperamentumu leirasaik alapjan. Meselnetek roluk sajat szemszogetekbol?:)



2016. jan. 30. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem telivérem volt, 10 éve lovagolok :)

A hucult nem igazán lovaglásra tenyésztik, sokkal inkább kocsis lónak (mivel nagy tömeget bír el, erős, szívós hidegvérű). Egy hucullal nem fogsz tudni eredményesen díjlovagolni vagy ugrani. Nem írtad, milyen célból vásárolnál lovat, de ha csak terepezni szeretnél, akkor a hucul megfelelő lenne.

A lipicai már sokkal inkább alkalmas hátaslónak, ha nem fogatban használják, akkor általában bemutatókon, díjlónak és ugrónak is elmegy hobbi szinten, de lehet vele fejlődni. Kicsit nehezebb egy lipicaival bánni, önfejűek eléggé, de nagyon mutatós, szép, nagy mozgásuk van és kényelmesek. De ha nem vagy tapasztalt lovas, akkor szerintem ne egy lipicaival kezdd, mert azért jóval nehezebb bánni vele, mint pl. egy félvérrel, vagy egy sportlóval. Lipicaival akkor kezdj, ha már a "bolond" lovakkal jól elbírsz. :)

Aszerint válassz fajtát, hogy milyen célod lenne vele. Ha versenyezni szeretnél, mindegyik sportágnak megvannak a saját fajtái. Egy magyar sportlóval vagy félvérrel könnyebb bánni, ilyenek az iskolalovak is általában, megbízhatóak, és eredményeket tudsz velük elérni, legyen szó hobbiról vagy akár komolyabb versenyekről.

2016. jan. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De hogy a kérdéseidre konkrétabban válaszoljak (előző vagyok):

Tömegbírás: a hucul ebből a szempontból talán erősebb, de szerintem két ilyen hidegvérűnél felesleges ilyen szempont szerint választani, mert mindkettő kemény, erős ló. Nem éppen egy törékeny arab egyik sem. :)

Élethossz: erről sajnos nincs tapasztalatom, nagyban a genetikától függ, és persze a tartástól.

Egészség: mindkettő az, de talán itt is a hucul győzedelmeskedik, mert - ha lehet ilyet mondani - elég "igénytelen" fajta. Kiteszed ridegtartásba, nagy bundát növeszt, és túlél. :)

Terep: egy lipicai vérmérsékletével nehezebb bánni, mint egy hucullal. Attól függ, mi a célod a terepezéssel, mit szeretsz. Én pl. imádom a gyors, kitartó, vehemens lovakat, ebből a szempontból mindenképp a lipicait választanám. Egy hucul is lehet menős, de ő inkább a nyugis munkát szereti.

2016. jan. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első, a hucul nem hidegvérű, hanem egy szívós, kistestű, melegvérű lófajta.
2016. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi elfelejtettem irni magamrol.

Szoval azert szeretnek nagy teherbirasu lovat mert tulsulyos vagyok es nem art ha a lo elbir es nem szenved amig lefaragok par kilot. Szoval elsosorban lovagolni akarok rajta, de kocsizni is neha befognam, versenyre egyaltalan nem vinnem, ugratni otthon akarnek vele mokabol. Terepezni imadok, de nem rugdosom a lovak oldalat, hogy siessenek, mert pl egy erdei tura alatt setalni szeretek a loval, viszont egy mezon vagy nyilt terepen neha futni is jo. De nem rodeozni tervezek. Szoval kerlek ezen feltetelek alapjan valaszoljatok a kerdesemre:)

Ja es a licipai tenyleg melegveru:)

2016. jan. 30. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor a hucult ajánlanám. :)
2016. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az alapján amit később írtál én is a hucult ajánlanám. Nagyobb versenyekre nem fogsz tudni vele eljutni, de van olyan verseny is amit kifejezetten nekik találtak ki. Ez a huculösvény, ha érdekel.

Egyébként otthon nem csak ugrani tudsz vele, de ha olyan a ló még díjlovaglást is ki tudod vele próbálni. :)

2016. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A hucul melegveru, nekunk is az van, ugrik es ugy megy mint a golyo... Sot dijlovagolni is el lehet vinni szerintem. A baratom 80 kilo, de hagyomanyorzos felszerelessel szerintem 100 is. Ha hucult veszel, akkor legyen felver en azt ajanlom es eros labu. A mienk vekonyabb labo en 100nal tobb kilot nem engednek ra.
2016. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!