Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy hozzám...

Mit csináljak, hogy hozzám szokjon a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kancám. 3. hete van velem és a következő hónapban megellik. Már-már hozzám szokott. Az elején érezni is lehetett. De mostanában ha megakarom simogatni a fejét mindig elhúzza.Próbálom mindig szépen lassan, ez be is vált de utána elkapja a fejét. Nem értem. Szerintetek a csikó miatt? Mit csináljak?

2016. márc. 10. 20:05
 1/4 piriiiii ***** válasza:
20%

Szerintem könnyen lehet, hogy a csikó miatt.

Legyél türelmes, és legyél vele minél többet.

2016. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy lovt általában nem lehet csak babusgatással magadhoz édesgetni. Nyugodtan dolgozz vele kicsit, hogy jobban megismerjen. Természetesen most nem arra gondolok, hogy nyergelj, és 140es ugrópálya... De kézen tudsz vele sétálni, egyszerűbb dolgokat kérni tőle, pl eleje, hátulja körüli, hátralépés, stb-stb., kicsit ügetni esetleg, óvatosan lehet futószárazgatni vele, vagy kézen kisétálni terepre. Az a ménesvezető, aki tudja a másikat mozgatni - és ehhez egyáltalán nem kell erőszak sem. Ha csak simizgeted, attól lehet, hogy megbízik benned, hogy nem bántod, de nem tisztel. Legyen közös élményetek, az mindig sokat segít.
2016. márc. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak gondozd lelkiismeretesen, aztán várd meg, hogy ő közeledjen. Meglásd, minden rendben lesz.
2016. márc. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂Megpróbálok mindent! 😊
2016. márc. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!