Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfelelő ez a takaró?

Megfelelő ez a takaró?

Figyelt kérdés

Idén nem raktam semmiféle takarót a lovamra mivel nem volt hideg, és nem is lovagoltam sokat a pálya miatt.

Szerintetek jövőre kell takaróznom a lovam, illetve bemelegítésnél és leléptetésnél kell rá tennem takarót?

Milyen fajta takarót használjak? Mekkora takaró kéne a kb.165 cm marmagasságú lovamra?

A lovam nincs nyírva télen.



2016. márc. 15. 12:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ezek a takarók megfelelnének erre a célra?

[link]


[link]

2016. márc. 15. 12:12
 2/14 anonim ***** válasza:
Én istállóba nem szeretem a polártakarót, mert megszívja magát a trágyalével és nedves lesz, de súlyra bőven elég, ha idén sem volt takarva. Én inkább egy 100-150 g-os vízlepergetőt tennék rá. A méret így kb 145 cm, de mérd le a marjától a farkáig a gerince vonalában, a takarók többsége így van megadva.
2016. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyírva, akkor jó eséllyel felesleges. A lovad tudja, hogy épp fázik-e, vagy sem. Ha fázik, növeszt még szőrt, és mozog is, ha nem fázik, akkor meg nem növeszt akkora szőrt. De gondolom, nem fogsz egész nap kint malmozni, hogy épp hány fokot esett a hőmérséklet, hogy na akkor estére egy vastagabbat tegyél fel, de nem _annyival_, csak kicsivel, de három nap múlva majd jön a még vastagabb, de csak estére, viszont a nappaliből lehet vékonyabb kéne, mert mintha izzadna alatta... Stb-stb. Ő sokkal jobba tudja, hogy épp mire van szüksége. Ez alól az jelent kivételt, ha a lovad nem megfelelő szőrt növeszt, például hosszú, de nagyon szellős, nem épp tömögg bundát, amin vígan átsüvít a szél. De ezekben az esetekben meg kell gondolni, elég-e csak egy darab takaróval készülni, mert a kinti hőmérséklet sem csak egyfajta...
2016. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hihi, mintha a főnököm lovának a boxajtaját írtad volna le ezekkel a fokokkal :D Mondjuk, amilyen sunyi túltenyésztett dög, ő nem szőrt növeszt, hanem ha fázik, hamar kólikázik egyet...
2016. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A lovak év ezredek óta úgy fejlödtek ki ,hogy felesleges takargatni öket föleg ha nincs borotválva. Én csak leléptetésnél használok takarot ,hogy ne fázzon meg. A -15 fokokba a Hafflingi teljesen jól el van a hoban fagyban vagy az izlandi. Az arab meg az angol telivér is olyan bundát növesz mint egy mackó :D A lipicaimat se takargatam hiába eset a hó meg fujt a szél egyszer le tépte magáról 5 cm darabokra és azota nem kap :D
2016. márc. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor elég ha csak leléptetésnél teszek rá egy polár takarót? Vagy még az se szükséges?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. márc. 16. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Boxos a lovad? Esőbe kimegy? Ha elered, azonnal behozza valaki? Ha esőben is kinn van, feltétlenül vízálló kell rá, illetve ha nincs nyírva, egy polárbéléssel az az egy takaró ki is szolgál benneteket.

Csinálhatod úgy, hogy télen ráteszed, majd tavasszal veszed le (kivéve persze a lovaglást), illetve én úgy csináltam, hogy a nagyon hideg estékre és néha nappalokra betakartam, de ahogy enyhült az idő, levettem. Ha takarva volt, benn maradt a boxban, kivéve ha 100% volt hogy nem esik, mert ha nem vagyunk ott, nem tudjuk bezárni, a vizes takaróban pedig nem állhat.


Egyébként pedig ha munka alatt meg szokott izzadni, akkor egy polár jó szolgálatot tesz száradáshoz, utána mehet rá a vízálló. Ha nem megy ki esőben, akkor egy polár elég, én leléptetéskor néha rátettem, de igazából amíg mozog, nem fázik annyira ha nincs nyírva, elég lenyergeléskor betakarni.

2016. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen angol boxba lakik. Ha nagyon esőre áll az idő vagy csak be van borulva akkor nem mennek ki a lovak, vagy ha hirtelen mégis elkezd esni az eső mindig van valaki aki be engedi a lovakat. Ha esetleg hidegebb van , istállóba elég rá egy polár is, vagy vegyek inkább vízlepergetőt?
2016. márc. 16. 21:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyémen eddig soha nem volt takaró, se lovaglás előt, alatt, után, se este, se reggel, se kint, se bent, sehol. Itt teszem hozzá, hogy soha nem is jelezte, hogy kellene neki... Nem láttam, hogy fázna.
2016. márc. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha csak egy takarót szeretnél venni, akkor az inkább legyen polár, mert azzal a leszárítást meg tudod oldani, míg a vízállóval nem. Itt viszont felmerül a kérdés, hogy ha csuromvizesre lovagolod a lovad télen, akkor nem kicsit lesz vizes a polártakija, amit annyira nem szerencsés rajtahagyni. Ez a baj a takarózással, hogy nem egyszerű. :) Ha ilyen nem fordul elő, akkor tökéletesen kiszolgál titeket a polár.

Viszont ha a lovad közérzete, kondíciója nem indokolja, nem szükséges takarni. Angol boxos, szóval a boxban sincs meleg, nem fog megfázni odakint a hirtelen hőmérsékletcsökkenéstől.

2016. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!