Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsam tisztán lovam...

Hogyan tartsam tisztán lovam szerszámait? Mindent?

Figyelt kérdés
Lószerszám karbantartás
2016. márc. 26. 11:31
 1/5 szaszito0801 válasza:
Egyszerűen töröld/ mosd el őket használat után....de egy idő múlva úgy is piszkos/elhasznált lesz mind! :D
2016. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyerget, kantárat meg bőr dolgokat bőrápolóval, zablát vízzel lemosni és megtörölgetni, ínvédőket egy samponos gyökérkefével át lehet sikálni, aztán vízzel lemosni...
2016. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az ínvédőket alkalmanként simán berakom a mosógépbe, semmi bajuk nem lesz.

A bőrápoló mellett a kantárt-szárat évente 2-3x be szoktam áztatni 10 percre langyos mosószeres vízbe, és jól elsikálom. Nyilván nem szabad bent hagyni víz alatt órákat, meg a sikálást is ésszel kell, hogy ne dörzsöld ki. Utána nem kell irigyelni az olajat. De alapjáraton minden használat után át szoktam törölni nyeregszappannal, hogy ne szívja be a sós, maró izzadságot.

Nyeregalátétet, fáslit használtság szerint... Nem szoktam megvárni, amíg megáll a sarokban.

2016. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyeregalátétet én mosógépben mosom,előtte ki szoktam porszívózni, hogy minél kevesebb szőr maradjon rajta. Centrifugálni nem szoktam, mert a szivacs tönkremegy benne ( után szoktam indítani egy üres mosást is). Az ínvédőket szivaccsal/körömkefével szoktam mosni, ha nagyon koszos használok szappant is. A bőr felszerelésre nyeregszappant használok elsőkörben, ez leszedi a koszt és utána bőrápolót. Csak fél-negyed évente használok bőrolajat (havonta legalább egyszer takarítom a felszereléseket) több nem kell rá mert nem igazán szívja be. Ha a nyereg e kengyelszíjnál egy kicsit megopott, akkor ott lekenem még a bőrápoló előtt a nyereggel megegyező színű cipőpasztával (ha nem túl jó minőségű a bőr, akkor nem nagyon fogja beszívni). A kengyelre és egyéb fém részekre pedig lehet kapni fém áplolót.
2016. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én időnként a zablát is elmosom kis ecetes vízzel is a sima vízen kívül, utána meleg vízben átmosom, aztán sok-sok öblítés, hogy ne legyen ecetes íze véletlenül se. De fertőtelníteni meg csak kell időnkét, ha már a ló szájában van...
2016. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!