Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetlandi pónit hogy kell...

Kisribizli kérdése:

Shetlandi pónit hogy kell betörni?

Figyelt kérdés

Már nem azért, de liliputi emberek ülnek rá? Vagy mégis hogy kell a Shetlandit betörni? :D

Nekem Welsh pónim van. Arra simán ráülök (13 éves vagyok)

de hát a szomszédom shetlandija kiszaladt alólam, mikor rá akartam ülni XD

Szóval hogy kell betörni a Shetlandi póncsit???



2016. márc. 26. 17:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj, ha szemet is hunyok a "betörni" kifejezés felett, a kérdésedből akkor is sugárzik a hozzá nem értést. Mindenféle személyes véleményt mellőzve is csak azt tudom tanácsolni, hogy ha valóban egy korrekt módon belovagolt pónit szeretnél, kérd szakember segítségét!
2016. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mi?????

5 éves korom óta lovak közt vagyok!

Még szép hogy értek hozzá!

És nem venni akarok még 1 lovat, hanem csak megkérdeztem!

2016. márc. 26. 19:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez most vagy kamukérdés vagy megint nagy a sötétség. Ha értesz hozzá nyilván tudod a menetét és nem használsz óvódás szavakat . Mifelénk a betörés nem létezik,belovagolni szokták a lovakat,de nem 13 éves hónaljszagolgató lókergetők ,hanem képzett szakemberek akik alól nem szalad ki a "szomszéd gazsi lova" mert eleve nem egyből ráugranak egyedül futószáras biztosítás nélkül j hátára. Mondanám a homokzsákot,de te nyilván csak az árvízi védekezésnél tudnád hasznosítani vagy a homoKozsó koncerten a falu szélén. Szóval hagyd inkább,az egészet szerintem .. örülök h segíthettem rajtad és a belovagló szakmán azzal h MEGPRÓBÁLTALAK lebeszélni.
2016. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az azért kicsit nem mindegy, hogy az ember öt éves kora óta milyen lovak közt van, és mégis mit csinál velük. Hiába van apunak két hidegvérű fogatos lova, amik körül szaladgál a gyerkőc, akár mibdennemű knotroll nélkül, mert megbíznak otthon a lovakban, ettől a gyerek nem válik instant magától lovas szaktekintéllyé. Sőt, hiába belovagló a szülő, a gyerek maágtól akkor sem válik azzá, de még attól se, ha nagy néha meglesi, mit csinál anyu/apu. Csak hogy értsd, hiába gyógyszerész otthon valaki, mégse kapod meg 15 éves korodban ajándékba a diplomát. Ennek is lehet valami oka...
2016. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor ugy mondom, 5 eves korom ota lovagolok. Lovasiskolaba akartam menni de anya nem engedett. 2x estem lorol, egy nagy teliverrol es ponirol. Van dijszalagom is.

Es bocsanat, hogy gyerek letemre nem ugy beszelek mint egy egyetemista.

Csak azt kertem, mondja meg valaki hogy kell shetit betorni. Am utolso valaszolo.

Asszem

Te most gunyoltad a szuleimet?

2016. márc. 27. 08:54
 6/19 anonim ***** válasza:
:D
2016. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Van díjszalagom is XDXDXDXD Kiscsillag ide ez nagyon kevés. A lovakat nem betörjük, hanem belovagoljuk. A betörés egy agresszív, erőszakos dolog, sokszor veréssel érik el, hogy a ló végrehajtsa az akaratod. Míg a belovaglás a lóval együttműködve történik.

A shetty ugyanolyan ló, mint az összes többi csak kicsiben. Tehát a belovaglását is ugyanúgy kell végezni, csak méretben illő cuccokkal.

De az a baj, hogy te nem értesz hozzá, a belovaglás az nem az, hogy ráülök és megyek vele.

Ha érdekel a téma, akkor olvass után, pl Lovasakadémia sorozat első rész: Fiatal hátasló alapkiképzése. Tessék olvasni a témában és egy hozzáértő emberrel megtárgyalni. Így lehet tanulni. De nem hűbelebalázs módjára rápattanni a szomszéd pónira, hogy na akkor ez lovaglás.


Mellesleg ismerek olyan 7-8 éves gyereket, aki egy belovagló felügyelete mellett be tudna lovagolni egy ilyen kisméretű lovat,mert megvan hozzá az ügyessége és tapasztalata.

2016. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kezdődik
2016. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kosz. Nem azert jottem ide, hogy gunyoljatok, hanem hogy valaszt kapjak. De mit is vartam. Valo eletbe is leneznek.

Egyedul a ponim ert meg.

Senki mas.

Neki mindent elmondhatok. Eskuszom, neha azt erzem, a pacim ertelmesebb 10 tudosnal.

Desztem az is. :P

2016. márc. 27. 22:06
 10/19 anonim ***** válasza:

Nyuszifül (milyen időszerű most Húsvétkor) neked a faluszélén a kis póniddal tényleg nagyon sok agyad lehet és igen sztem bármilyen tudóst felülír a lovad inteligenciája nem is beszélve róla ha a te eszedet is hozzávesszük


Ugye tudod hogy így senki nem fog megérteni soha, ezzel a stílussal, ja bocsi de a ponid majd igen

Sztem az lenne a legjobb ha a lovaddal összeköltöznél,nemzenétek pár gyereket (azok biztos nagyon okosak lesznek)


De fel tudom kapni a vizet az ilyen kislányoktól....


De ígérem minden szavam visszavonom ha a pónid elmondja nekem a relativitás elméletet....

Na nyomás aludni már későre jár hogy ilyen kislányok fent legyenek...puszi jóét!!!!

2016. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!