Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek közül a lófajták közül,...

Ezek közül a lófajták közül, melyik az erősebb, kitartóbb és gyorsabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ezek közül a lófajták közül melyik az erősebb és kitartóbb? Úgy értem melyik bírna jobban, pl. egy 1 hetes folyamatos lovaskocsi túrát (persze pihenőkkel) párban?

fajták:

boulognei

noriker

percheron

shire

suffolk punch



2016. márc. 28. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek inkább igáslovak, mint kocsisok. Kocsi elé inkább akkor fogták őket, ha nehéz dolgot kellett húzni hosszú távon, de nem számított a gyorsaság. pl háborúban egy ágyú húzása.

Ha a gyorsaság is számít, akkor inkább valami sodrott fajtát választanék, esetleg erősebb melegvérűt, mint a gidrán. De ha csak eezek közül lehet választani, akkor noriker.

2016. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is a Gidránra gondoltam, mint az előző. Vagy valami hasonló jellegű félvér. Az említett fajtáid erősnek erősek, de nem hosszútávra vannak "tervezve", és nem gyorsak.
2016. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gidrán mellett nagyon jó válsztás a nóniusz, ugyanis amíg a gidrán könnyű huszárló típus, a nóniusz már elsősorban kocsihoz lett tenyésztve, másodlagos szempntként hátas. Az a lófajta kitartó, és gyors is, megfelelő tréninggel. A felsoroltak viszont egyáltalán nem gyorsak, sőt, sok hidegvérű kicsi vágta után is teljesen kifullad. Ezek lassú munkához kitalált lovak, szántanak, boronálnak neked egész nap, de egy fél órás-órás intenzív edzés után már feltörlöd velük a padlót.
2016. ápr. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!