Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja tovább az...

Miért csinálja tovább az ugrópályát ebbe a videóba az a ló?

Figyelt kérdés

[link]


játszik? és nem sorba csinálja ugye?



2016. ápr. 17. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Láthatóan a lovasa/idomítója egy idióta barom. Normál körülmények között egy ló ha leesel róla megáll, ésha nem, akkor is meg kell(!) tanítani rá, hogy megálljon. Ezt a szerencsétlent viszont annyit ugrathatták, hogy már csak arra koncentrál, és valszeg azt se érdekelné, ha agyontaposná a lovast. Rendkívül balesetveszélyes és hozzánemértő munka eredménye ilyesmire idomítani a lovat.
2016. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van az elsőnek,ez a ló már nem ép ésszel megy,láthatóan az sem zavarja ha elé állnak,átmegy mindenkin és mindenen. Túl van ugratva valószínűleg ,már csak megy mint a robot . Biztos "változatos" munkát végez.
2016. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha annyira utálná, nyilván nem ugrana magától. Én úgy gondolom, hogy élvezi. Ráadásul jobban is ugrik, mint a lovas befolyása alatt.
2016. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy kell megtanitani a lovat arra h ha a lovas leesik alljon meg?? :D
2016. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is élvezi inkáabb.. jobban megy mint a lovassal :O de ha annyira utálna, akkor megállna, szerintem is.
2016. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtok különbséget tenni egy besavanyodott begőzölt ló és egy élvezetből ugró ló között. Azt is élvezi h átmegy az embereken? Mert akkor ugye itt már rég nem arról van szó h élvezetből dolgozik. Amikor a lovas a nyakában lóg már az egy jel h meg kell állnia,ezt semmibe véve megy tovább és még az sem érdekli mikor a lovasa már alatta van,szerencsén múlt h nem lépett rá,nem a lovon. Második jel mikor a sarokban elé állnak többen ,megállásra bírni,továbbra is megy át mindenen . Ez nem élvezet,ez egy befejelt bepörgött ló. Az élvezetes munka nem arról szól h a ló megy a saját feje után kizárólag,együtt kéne működni a lovassal ,és annak utasításai alapján kerülni összhangba . Ez itt szemmel láthatóan nem volt meg.
2016. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként meg persze, hogy jobban megy, mint lovassal! Túl van ugratva, idegből megy, és a lovas csak zavaró tényező számára, a stresszt növelő jelenség, semmi több.

Ráadásul szabadon minden ló nagyobbat tud ugrani, amiatt az egyszerű, és alacsony akadáyokat a fiatal ló látszólag jobban tudja teljesíteni egyedül, de ez már másodlagos itt. Ideális esetben a képzett ló jobban ugrik lovassal, mert az segít neki korrigálni az esetelges hibáit, stb. Na itt nem korrigál, hanem űzi át az akadályokon - és ez komoly hiba, mert az élvezet minden szikráját kiöli.

2016. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi

szerintem is inkább túl van ugratva szegény ló.

Nekem egy ilyen nem legokosabb iskolaló rögtön megállt az akadály után amikor rosszul jött ki és elvesztettem az egyensúlyomat... Mondjuk pont ezért estem le :D (elég kezdő voltam még)

2016. ápr. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!