Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Szabadidomítás" magyarországon?

"Szabadidomítás" magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintetek kik magyarországon azok akik profi szinten képviselik a szabadidomítást mint lókiképzési alternatívát? Őszintén, külföldi szintekhez és külföldi szakekberekhez képest szerintem a magyar "híres" szabadidomítók elég gyerekcipőben járnak. Persze kezdetnek ez se rossz, viszont én úgy látom hogy amatőr példaképekkel hiába mutatnak példát. Persze az alapelveik jók meg maga a kezdeményezés is de szerintem kéne valami igazán jó magyar szakember erre a területre aki nm bemutatózgat hanem tanít! Ez egy lókiképzési módszer és külföldön ez egyáltalán nem csak annyiból áll hogy "követ a lovam juhúú" Mikor kerül már ez a "szakág" is úgymond hozzáértő ember kezébe? Komolyan szabad"idomítóknak" nevezünk olyanokat akik 20 éves birka lovakkal bemutatóznak? Hol vannak olyanok itt mint pl Clinton Anderson vagy Monty Roberts akik pl vadidegen, vad , agresszív , nyers, problémas lovakkal érnek el eredményt? Ilyenre nm mernek vállalkozni pedig ez lenne a példamutatás.Házi birka lovakkal a szomszéd falubéli parasztbácsi is megcsinál olyanokat mint pl "követ a lovam juhú".Én nm szabadidomítok személy szerint de100%-ig biztos vagyok benne hogy egy hét alatt az én lovammal is összedobnék egy ilyen számot. Tapasztalat. Hisz a ló okos állat és főleg ha saját lovad azaz össze vagytok szokva akkor 2x megmutatsz neki valamit éstudja. Tehát nem értem egyáltalán hogy egyesek hol latják a mai magyar szabadidomítóknál az idomítas barmilyen akár kezdetleges formáját is :D Bocsi nm kritika de szerintem elgondolkodtató dolog ez és semmi rosszindulat tényleg csak érdekelnek a vélemények :)

2016. ápr. 20. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Az is közrejátszik h ők megélnek a lovakból,ez a hobbijuk és egyben a munkájuk,ebből adódóan egésznap a lovaik között vannak. Itt mi van? Nem élsz meg belőle,elnyomott sport sok kóklerrel . Kénytelen vagy más munkát is csinálni h ne halj éhen, az emberek többségének napi 1-2 óra ha jut a lovára,a többit a munkahelyén tölti ezért ideje sincs komolyan elővenni a dolgokat és kapcsolatokat sem tud kialakítani amik eljuttatnák a közönség,média elé. Ezért maradnak nekünk a tizenéves taknyos lóhajkurászók.
2016. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

Igazából a magyaroknak csak a lovaikra kell ránézni és látni, hogy mennyire "egészséges" az, amit és ahogyan csinálnak. A téma engem amúgy hidegen hagy, ez azért bosszant benne.


"Hol vannak olyanok itt mint pl Clinton Anderson vagy Monty Roberts akik pl vadidegen, vad , agresszív , nyers, problémas lovakkal érnek el eredményt?"

Ők nem szabadidomítók. Clint Anderson meg konkrétan egy lókínzó gyökér. Addig jó, amíg a "lókiképzés" nem fajul idáig Mo-on.

2016. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, válaszod indokolnád? Mi a lókinzás abban amit Anderson csinál? Egyáltalán volt már dolgod problémás lóval? :D

Minden szabadidomítás ami szabadon(nm zablakkal és feszítőkkel stb. ) illetve a ló természetes viselkedésével és kommunikációjával (testbeszéddel) történik.

2016. ápr. 26. 08:02
 4/4 anonim válasza:
Egy ideig szerettem Andresont, aztán egyre jobban kezdtem megérteni a lovakat. Nekem ott vágta el magát, amikor egy olyan nő vitte hozzá a lovát, aki nem értett a lovakhoz, nem volt kiállása, nem tudta kezelni őket. Éppen ezért nem bírt el a lovávak, akivel magával semmi probléma nem volt. Anderson agresszívnak nevezte és elkezdte ostorral verni, merthogy meg kell neki mutatni ki a főnök. Amikor teljesen nyugodt volt, még a füle is ártatlanul felé nézett, figyelt rá, akkor is csak verte tovább. Inkább meg kellett volna tanítani a nőnek, hogy váljon egy magabiztos vezetővé, mert enélkül nem fog rá hallgatni a lova. Helyette csak szétverte a lovat. Pedig én előtte szerettem őt, de ez engem elgondolkodtatott, hogy biztos jó irányzatot képvisel-e. Nem az előző vagyok, csak kifejtettem, hogy én miért gondolom annak.
2020. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!