Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet felébreszteni a...

Hogyan lehet felébreszteni a menőkedvét?

Figyelt kérdés

Adott egy 7 éves, elég jó származású holsteini herélt, aki borzasztóan "lusta", motiválatlan. Nem mondanám magamat (és az engem körülvevő (szak)embereket) tapasztalatlan lovasoknak, de ilyennel még nemigen találkoztam. Alapból egy jó fejű és meglepően jól képzett ló, finom szájú, van némi affinitása a száronlétre is, sőt. Szépen keretben dolgozik, nem csak le lett rángatva a feje, valóban jól felépítették a képzését. Viszont a menőkedve 0, és ez persze rányomja a bélyegét az egész összképre, mivel így egyáltalán nem érvényesül a többi tudása, olyan érzés/látvány, mint egy lomha iskolaló. Terepen megy rendesen, vágtában nagyon is, de amint visszatérünk a pályára, egy pillanat alatt megint hajtós.

Hetente 3x dolgozik általában, szakszerűen van lovagolva, rengeteg patanyomfigurával, iramfokozással, átmenettel, combra való engedéssel, eleje/hátulja körüli fordulattal igyekszünk orvosolni a problémát, előre-lefele is hagyjuk menni, nyúlni, minden megmozdulást dicsérünk, de nem megy. Azt is kipróbáltuk, hogy nagy szárszabadsággal 2 isteneset rásóztam (persze csak fokozatosan, először csizmasegítségekkel kértem), ekkor is csak picit lendületesebb lesz mondjuk egy hosszúfal erejéig...



2016. ápr. 22. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek mellé amiket csináltok,jó még a rudazás,kisebb akadályokon meg is lehetne akár ugratni,hátha megjön a menőkedve. Ha pálcázod ,azt meg csizmahelyen ajánlott ,hogy később meginduljon a csizma nyomására. Legvégső esetben lentről valaki segíthetne még ostorral,nagyon extrém esetben lovagold 2 pálcával egy párszor.
2016. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A terepes résznél kihagytam, hogy még ugrattunk is kb. 50-60 cm-t, és a cavaletti sem ismeretlen számára. Igazából a legnagyobb baj az, hogy ha valahogy sikerül egy kicsit előrehajtani, nem marad meg benne a szándék, hogy "ezaz, akkor haladok!", hanem az első adandó alkalommal (kivéve terepen) belassul.
2016. ápr. 22. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy lónak ha folyton nincs kedve akkor nem egészséges!!! Vannak persze lusta lovak de ha folyton folyton kedvtelen akkor ott baj van. Lehet hogy csak a táplálkozása nm megfelelő. Adjál neki zabot (fokozatos hozzaszoktatassal) 3x egy nap! Adhatsz meg neki melaszt, szőlőcukrot vagy esetleg rendes cukrot de keveset!Ha ettől se fickósodik meg akkor a tartási körülmények nem jók. Valami bibi van egy egészséges ilyen fiatal lovat ha minden rendben lenne akkor inkább fékezni kéne mint noszogatni még pályán is!

Ajánlom a változatos feladatokat! minden nap mást csináljvele illetve kipróbálhatnál földrőlis dolgozni vele! Sok szerencsét!

2016. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kap zabot, naponta 3 fándlit, de extra tápot már végképp nem adhatunk neki, mivel tipikusan az a fajta, aki inkább ugrándozik tőle egyet-kettőt vágta előtt, aztán változatlanul ebben a "kényelmes" tempóban marad. Állatorvos megnézte, a fogai is pár hete lettek megvizsgálva. Mindenesetre köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még ötletek. :)
2016. ápr. 22. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Más lovas alatt is csinálja? Esetleg terepen, ha találsz egy sík részt ott is idomíthatsz, hátha a környezetváltozás kicsit feldobja.
2016. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor marad az hogy változatos edzésterv! Minden nap más és más :) Dolgozz földről vele csinálhatsz szabadugrást vele. Hátha lovas nélkül jobb a kedve dolgozni! Cavalettit is szokták szeretni azt is szabadon is! Bármit tényleg annyi játék meg ilyesmi van ki kell próbálni. A lovas cipelése alapból munka. Tehát normalis hogy ha mar a lovas rajta van akkor frusztrált merthat munka van. Ne csak akkor foglalkozz vele amikor lovagolsz rajta mert akkor számára te annyit jelentessz: "a kétlábú aki megint dolgoztat" És alapból ha mar meglát a munka jut eszébe. Etesd itasd te! Sokszor csaklegyél vele nézd meg hogy sokkal kiegyensúlyozottabb ló lesz!
2016. ápr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, valamennyit javult (szinte csak terepeztem vele). Sajnos már elvitték másik lovardába. Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 29. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!