Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat válasszak amatőr...

Milyen lovat válasszak amatőr díjugratáshoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy magyar sportlóval ugratok 110 cm - en, de szeretnék továbblépni. Az amatőr díjugrató magyar bajnokság lenne a végső a cél, amihez most ajánlottak egy 3 éves furioso north star - t, aki jól ugrik, csak még nem versenyzett soha. Én egy 10 éves gidránt próbáltam ki a hétvégén, aki szépen ugrott 120 - cm -en.

Mit gondoltok erről?

Adjak egy esélyt a mezőhegyesinek?


2016. máj. 24. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyire ugrik jól a furioso úgy értem gondolom még fiatal hogy nem volt versenyen látsz benne még fejlődést? Szerintem olyat érdemes venni aki jól ugrik alapból de van még benne néhány cm mert gondolom fiatalt keresel (hogy sok éved legyen vele gondolom tapasztaltabb vagy tehát nem az a fontos hogy a ló tanítson téged hanem akár te őt illetve legyen időtök összeszokni és kihozni a maximumot belőle :) ) próbáltad a furiosot? A gidran a 120at megugorja simán vagy ez inkább már a max. Illetve melyiknek jobb a mozgása? (Kanyarok bevétele, precíz gyorsaság, szép ugrás nem hanyag, kényelmesebb, jobb tartás stb) rem tudtam egy kicsit segíteni :)
2016. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A furioso szépen ugrik. Szerintem még vannak benne plusz centik. Kb egy év alett fel is tudnám hozni kb. 120 centire, de félek, hogy az nem elég az amatőr magyar bajnokságra. Egyébként szépen fordul az akadályokra, lendületes, fordulékony is. De még nem volt versenye, csak egy rajtengedély vizsgát tettek le vele, ennyi a múltja.


A gidrán viszont profi, hozzá képest rutinosnak számít. A 120 centit szépen viszi, magától fordul az akadályokra, lendületesen megy Ő is.

2016. máj. 24. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
A gidránt választanám a leírtak alapján,mert abba nem kell annyi munka.De alapvetően a képzettség elé helyezném a lábak minőségét,nem sokra mész a rutinjával h pl lesántul havonta .
2016. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
1. vagyok én is a gidránt választanám ezek alapján mert ha csak épphogy még van az akadály akkor jó lesz egy lónak akivel vagy nyersz vagy nem ha az a cél hogy biztos sikeresek legyetek akkor a 120 cm-t jó ha úgy mond simán megugorja mert a versenyen azért ott a stressz stb és ugyanolyan mint az embereknél futóversenyen is 20 km-t futsz edzésen és versenyen ha nem vagy vmi profi akkor az fog nyerni aki a 30 km-t futja edzésen majdnem ugyanannyi idő alatt. Illetve a furiosoval menned kell sok versenyre hogy egyen tapasztalata megszokja rutinos legyen. A másiknak ez már megvan azzal össze kell szoknod edzened és ott a ló. Látatlanban ennyi. Fontos hogy egészséges legyen jó lábak tüdő. Remélem sikerül választanod és sikeresek lesztek :)
2016. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez teljesen egyefüggő.Nem fajta.N fajtát nézz egyedet keress.Én Nóniusz s Magyar félvér keresztezéssel ugrottam 120 at.Verseny sajnos nem,természetesen ehhez nagyon sok edzés kellett,tapasztalat,ezer minden de sokszor nem fajtafüggő.
2016. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!