Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mutassa nekem a farát?

Miért mutassa nekem a farát?

Figyelt kérdés
Amikor bemegyek a bokszba vagy a karámba csutakolni akkor mindig a farát mutassa felém.Ha én viszont más testrészét akarom csutakolni akkor is a farát oda álítsa elém és néha még elkezd curikkolni.De ha kefe nélkül megyek oda hozzá néha akkor is ìgy reagál.

2016. máj. 25. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát a lovaknál ez a "nyald ki a s_ggem" én is ismertem ilyen lovat, aki így állt hozzám...
2016. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Faramuci helyzetben vagy.Várja a kefélést
2016. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tiszteletlenség,nem tekint igazán a rangsorban felette állónak.
2016. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az, ha rád farol, nem a sima tiszteletlenség kategória, hanem egyenesen fenyegetés is, a mellett, hogy a dominanciáját fejezi ki feletted, azt is hozzáfűzi, hogy jobb, ha vigyázol. Ménesben megfigyelhető az is, hogy ha az alsóbbrendű ló nem ért ebből az üzenetből, akkor előbb-utóbb rúgás a vége, amivel a "helyére küldi" a dominánsabb egyed.
2016. máj. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És hogy érjem el,hogy feljebb legyek tőle a rangsorba?
2016. máj. 28. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Következetesség, alap etológiai ismeretek... Nagyjából ennyi kellhet hozzá. De nincs csodaszer, hogy ezt vagy azt kétszer megcsinálod, és minden oké.

Azt azért el lehet mondani, hogy a ménesben az a főnök, aki a másikat mozgatni tudja. Tehát erre ellene érzékenyíteni, csinálhatsz vele földről hajlításokat, eleje, hátulja körüliket, hosszhajlítást, oldaljárást... Stb. A cél, hogy minél kisebb segítségre megcsinálja, tehát elfogadja a nyomást, amit helyezel rá, és engedjen neki, ne pedig visszanyomjon, és ellenállást fejtsen ki. De ez nyilván csak egy komponens, a ménesvezér mindig ménesvezér, apróságokban is (pl vezeted, és sodródik feléd, nem engedsz neki, hiszen akkor ő tol el téged), stb. Egy a lényeg: aki azt mondja esetleg, hogy sózz oda neki egyet, ménesben is így csinálják, az téved. Odasózni is oda kell, de teljesen más esetben... Ezt csak azért mondom, mert pl nálnk is van, aki azt vallja, hogy első nap keverj le neki 1-2-t, és utána meg babusgasd, és majd ettől tudja a helyét... Nem. Ettől baromira nem tudja a helyét, csak összezavarodik.

2016. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Majd megpróbálom amit az utolsó hozzászóló írt.Másrészt nem a lovam a ménes vezére.De ez azt jelenti,hogy magas rangja van a ménesben?Azért csinálja ezt?Van egy 18 éves kancám aki a vezér és az én lovammal elég rosszban vannak,mert mindig harapja akár ok nélkül is.Egyébként a lovam is kanca,4 éves.Kis ménesünk van,4 lóbol áll;1 herélt,2 kanca és egy kancacsikó(1,5 éves).A 18 eves kanca csak a csikóval van joban.(ugyertem ot nem szokta harapdalni meg kergetni ok nelkul),a hereltet sem szereti(ot is harapdalja)de a kancamat utalja a legjobban.

2016. jún. 1. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:

A magasabb rangú megteheti, hogy olykor bántja, harapja vagy rúgja az alacsonyabb rangút. Ménesben a eggyengébb ló esetén gyakran látni akár csúnyább sebeket is, mivel az egész ménes őt szekálja.

Az, hogy egy ló nem vezér a ménesben, sőt, akár legalul van a hierarchiában, egyáltalán nem jelenti azt, hogy egyúttal alattad is. Az ember ugyanúgy betagozódik a hierarchiába, és állhat a lovak fölött, alatt, között...

2016. jún. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!