Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? (többi lent)

Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval..van egy ismerősöm akinek van egy tanyája..oda járok lovagolni kb 2-3 éve..eddig pónin lovagoltam(nagyon kicsin)

De kinőttem.Van ott egy magas majdnem ló méretű póni és őt első pillanattól kezdve ki szerettem volna próbálkni,de sajnos "be kell lovagolni".

Igazából már volt szekér előtt is a kantárt és a nyerget ismeri.

Ma voltam megint a tanyán.

Ismerősöm apukája mondta,hogy ha belovagolom azt a lovat akkor lehet az "enyém"

Nem tudtam hogy elkezdeni,ezért csak vezetgettem az udvaron

NAGYON rég volt már kint,és eléggé ijedős.Vezetgettem kicsit,nyugtatgattam amikor megijedt stb..

Ismerősöm apukája mondta,hogy üljek fel rá és ő vezetgeti,megnézzük,hogy lovassal hogy viselkedik.

SEMMI probléma nem lett volna,csak ugye ilyedős..és hát kb. mindentől megijed és megugrik.Nem akart ledobni,nem bakolt meg semmi..

3 hét van a suliból utána egy héten többször is ki fogok járni :)

Amúgy lecsutakoltam,a sörényét is "megcsináltam"(mert tele volt csomóval :S)

Ez tetszett neki úgy láttam :)

Ezeken kívül lehet valamit csinálni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 28. 16:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én soha nem futószáraztam a lovam, nem követtem a belovaglás kőkemény és rugalmasságot nem ismerő előírásait egyszerűen elfogadott együtt nőttünk fel. 4 éves korában szőrén ültem előszőr rá semmit nem csinált... Mára ( most 5 és fél éves) nagyon szépen megy semmitől kiválló társak vagyunk, egygazdás ló. Legutóbb volt egy versenyünk is 2. lett ami szerintem szép eredmény. És a kérdezőnek: Barátkozz meg vele és szép lassan szoktasd hozzá az ingerekhez és tényleg ha lehet ilyen ilyedős póninál tényleg ha nem megy kérj segítséget! És a lehangoló válaszolóknak tényleg már nem tudok mit mondani: NE ÍRJANAK HA CSAK ILYENEKET TUDNAK GONDOLNI!
2016. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!