Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló ajánlott heti 3...

Milyen ló ajánlott heti 3 lovaglás mellé? Azt tudom, hogy a lipicai nem, mert annak napi 1 órát minium kell mennie. Megköszönném a válaszokat, de a GYK nem engedi :"D

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Akkor neked semmilyen ló nem való ,fajtától függetlenül mindegyiket mozgatni kell minimum napi 40-60 percet,még a hobbilovakat is ha lovagolni ,dolgozni akarsz vele.Egy nap lópihenőt leszámítva ,mindennap ha más nem szinten tartó munkát végeznie kell. Heti 3 lovaglásra bármilyen nyugodt hobbiló jó ami méretben passzol hozzád,lipicai is jó ha az egyed nyugodt és kiegyensúlyozott.
2016. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként csak felülni nem tudok rá, de a jártatógépbe be tudjuk rakni.
2016. jún. 2. 17:11
 3/11 Linó03 ***** válasza:
Ha legelőn van és tapasztalt ló, tehát nem egy fiatal, ugri-bugri, aki ha nincs lefárasztva, kiugrik alólad, akkor elég lehet a heti 3. Ne telivér legyen.
2016. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
A jártatógép napi 60 perc alatt sem mozgatja le. Ha bokszban akarod tartani 0-24, és csak lovaglásr kihozni, meg jártatógépezni, akkor semmilyen ló nem lesz jó, legfeljebb a hintaló. Azt hetekig is lehet állítani gond nélkül.
2016. jún. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem érted...Nem csak a jártatógépben lenne! És nem is 0-24-ben a boxban! Attól, hogy nem ülök fel rá, attól még el tudom vinni például sétálni az erdő felé, Meg kivihetem legelni, szóval attól, hogy nem ülök rajta, attól a ló tud mozogni...
2016. jún. 5. 09:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Arabot angolt kerüld el.

Ezeken kivül bármelyik fajta alkalmas. Itt a lényeg az egyeden van. lipicaim van és lusta egyed. Vegyél nyugiaat lustát aztan az nem szalad ki alólad

2016. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha kiviszed legelni, vagy kézen sétálni, még mindig nem mozogta le magát. Ha legelőn van tartva több lóval, akkor lemozgatják egymást, úgy jó. Másképp nemigen lesz tartósan jó ló ehhez.
2016. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
ha kivinnéd sétálni akkor miért nem ülsz fel rá? és miért nem lovagolod legalább 30 percet? gondolom nem 5 percre akarod kivinni legelni.. akkor fel is lehet ülni. vagy futószár akkor, ha semmiképp nem akarsz ülni, vagy hajtsd a karámba. az hogy legelteted az nem mozgás!
2016. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Te nem tudod, mit jelent az, hogy jártatógép? Kár, pedig csak 5x mondtam el...
2016. aug. 3. 14:02
 10/11 A kérdező kommentje:
És miért 5 percet ülnék rajta? Ahova én járok lovagolni, ott 2 órás edzések vannak. És azért nem ülök rajta, ha el tudom vinni sétáltatni, mert nem az kerül pénzbe, hogy kint vagy a lovardában, hanem az, hogy ülsz a lovon. Légyszíves ne mondjatok rólam ilyeneket, hogy csak 5 percre ülök fel rá, meg ilyenek, mert nem így van, és nagyon rosszul esik.
2016. aug. 3. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!