Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van-e értelme újrakezdeni a...

Van-e értelme újrakezdeni a felkészülést rajtvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19/L vagyok, 7 évig lovagoltam. Másfél évet hagytam ki az érettségi miatt. Sajnos a legutóbbi edzőm átvert, úgy volt, hogy rajtvizsgázni megyünk, fel is készültem, ám az utolsó pillanatban derült ki, hogy a lónak nincsenek rendben a papírjai. Így nem jött össze, pedig versenyruházatot is megvettem, munkafüzet kitöltve meg minden...

Ezek után most van lehetőségem újrakezdeni, sőt, akár vizsgázni is. Ennyi idősen nincs még túl későn elkezdeni? Úgy értem, a múltkor egy versenyen láttam 10-12 éveseket nyitott kategóriában és szerintem háromszázszor jobbak nálam... Ezen kívül vajon mennyire indulok nulláról? Sok lóval sok helyzetben szereztem tapasztalatot, de nem tudom, hogy ennyi kihagyás után megéri-e ez az egész? Hobbi szinten mindenképp folytatom, mert hiányzik.



2016. jún. 2. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne lenne értelme? Nem is igazán értem a kérdést. Ha szeretnél versenyezni mindenképpen. 21 éves korodig még póniklubban is mehetsz, aztán pedig határ a csillagos ég. Addig versenyzel, amíg akarsz. Szerintem van értelme.
2016. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelj. Ha versenyre jársz,több edzés kell ergo több pénz is. Ha hobbizol ,lehet téged az is kielégít ,fele annyi pénzből. Neked kell tudni mit akarsz,csak akkor van értelme ha csinálnád is nem hagynád megint abba valami kifogás miatt.A korod nem akadály,van aki 30 évesen csinálja meg ezt a bohóc rajtengedélyt.
2016. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg kicsit kifogás szagú... Én versenyeztem érettségi időszakban, meg lehet oldani.

Ha rászánod magad és mégis felkészülsz és elmész vizsgázni, majd meglátod, hogy nem te leszel ott a legidősebb.

2016. jún. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. Nyilván nem adtam teljes képet a helyzetemről, de akkor most :). Egy kisvárosban lakok, tőlem 30 km-re jártam edzésekre busszal heti háromszor, két átszállással. Nagyon nehéz volt összeegyeztetni, főleg ha késtek a buszok. ezen kívül három plusz tantárgyam volt 11.-ben mint fakultáció. Most a nyáron már az én városomban tudnék felkészülni, és ez merőben más helyzet lesz :). A pénz szinte "nem akadály", mert dolgozom. Gyerekkorom óta minden vágyam versenyezni. Csak tényleg a korom miatt aggódtam, de már nem látom olyan rossznak a helyzetet. Még egyszer köszi a válaszokat.
2016. jún. 3. 07:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt vedd bele, hogy a versenyzés iszonyat drága, és soha nem térül meg jószerivel, még akkor se, ha sorra győzöl.

Én nem azon gondolkodnék, hogy érdemes-e REV, vagy sem. Egyelőre kezdj el hobbizni, minél igényesebben, gyúrj rá az idomításra, síkmunkára, aztán az ugróra. Ha majd azt érzed, hogy na most megérett a dolog, akkor kezdj célirányosan a REV-re készülni. Szóval adj magadnak kicsi időt, míg visszarázódsz, megjön a magabiztosságod, hogy mégiscsak jól megy ez, stb.

2016. jún. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!