Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a pessoa zabla?

Mire jó a pessoa zabla?

Figyelt kérdés
Most akarok a lovamnál zablát váltani. Jelenleg pálcás zablával lovagolom, de szeretnék váltani egy pessoa kétszer tört négy karikás zablára. Díjugrató versenyzéshez ez jó? Mi az előnye? Mi a hátránya? Milyen erősségű hatást tudok vele kifejteni? mennyire ajánlott?

2016. jún. 3. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a középső karikába csatolod a szárat kb olyan hatású mint egy sima csikózabla. Minél lentebb csatolod a szárat,annál erősebb lesz a hatása. Gyorsabban áttudod vinni a felvételeket vele pl hasonlóan mint a nagykantárral. Én ha nem muszáj nem használnám,már a pálcás zabla sem a leggyengébb. De lófüggő,finomszájú lóhoz szerintem felesleges .
2016. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én csak azt nem értem, hogy ha nem tudod, hogy jó-e ahhoz, amire neked kell, milyen előnye, hátránya lehet, miért közlöd tényként, hogy ilyet akarsz venni? Mi alapján akarsz ilyet venni?

Egyáltalán, milyen problémával állsz szemben, amit zablával akarsz orvosolni?

2016. jún. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Én se fogalmaztam volna meg szebben a kettesnél.


Amúgy meg kérdezd meg az edződet.

2016. jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es és 3-mas válszadó! Elvileg ez egy olyan oldal (ha nem jól tudom javíts ki kérlek) amin KÉRDÉSEKET lehet feltenni arról amit meg szeretnénk tudni. Akkor meg miért kell egyből lehurrogni azt az embert aki valamit meg szeretne tudni? Sose értettem ezt a magyar logikát, hogy ha már valaki egy kicsivel kevesebbet tud, mint egyes emberek elvárják akkor azt már semmibe kell venni…
2016. jún. 4. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az a probléma,ha nem tudod,mire jó ez a zabla,miért akarod vele kínozni a lovat?Lehet,hogy a pálcát zabla is túlzás a lovadnál.
2016. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért, emrt te tényként írtad, hogy a mostani nem jó, akarsz egy ilye,t bár fogalmad sincs, hogy ez mire jó. kkor miért iylet akarsz? A helyett, hogy lírnád, hogy a mostani miért nem jó, mi a gondod, amit orvosolni szeretnél, és megmondanánk, hogy mit változtass, vagy milyen zablát próbálj ki, ami neked jó? Vagy egyenként végig fogod kérdezni/vásárolni az összes típust?

Igen, itt lehet kérdezni, de végig kéne gondolni, hogy mit.

2016. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen zabla hozzá nem értő kezében olyan,mint majom kezében a borotva.
2016. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Már bocs, de ezek nem igazak, nagyon nagy lovas vagyok :)
2016. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!