Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlag póni hány kiló és...

Egy átlag póni hány kiló és hány kilós embert bír el?

Figyelt kérdés
Egy magasabb 120-140 cm es pónira gondolok. Mondjuk egy fjordra (vagy bármilyen ekörüli pónira)... Hány kilós átlagba? 250? És én ugyhallottam, hogy ha nem látjuk, hoyg milyen a kondija, tehát vakon azt lhet mondaniI, HOGY KB A TESTÜK 15-20 % ÁT BÍRJÁK EL.És kb hány cm es lovas lovagolhatja még kényelmesen? Egy 170 cm es már nem lovagolhat rajta?

2016. jún. 22. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy olyan jó érzés annak a szegéngy kisállatnak felnőtt, 80kg-os embereket cipelnie a hátán, mert ez a módi....!
2016. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csaks egy kérdés

lovagolsz vagy értesz a lovakhoz? mert tudod vannak nagyon szívós fajták és nem mondtam hogy felnőtt lovagolna, hanem egy 170 cm es kb. 60 kilós lányról lenne szó!

2016. jún. 22. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a 15-20 % csak egy látatlanban lévő becslés. Nyilván az alkattól is függ, mert pl. egy hucul azért el tud vinni egy felnőttet, meg azért az sem mindegy, hogy 170 magassághoz hány kiló társul. Ha olyan 60 körül, az azért szerintem nem vészes, de ott már a magassággal is van baj, azon kívül, hogy elég hülyén tud kinézni, pici lovon magas ember.
2016. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha a mahassag nem okoz a lovsnka kenyelmetlenseget, akkor mukodhet a dolog? Es meg az, higy tenyleg egy poni hany kilo nagyjabol?
2016. jún. 22. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyensúlyi szempontból azért számíthat. Ha már nagyobb póniról van szó, miért nem lovat akarsz lovagolni? A póninak is ugyanúgy hely kell, ugyanannyit eszik, ugyanannyi vele a költség, csak korlátoltabbak vele a lehetőségek (pl. kinövi az ember).
2016. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a pónik szimpibbek, de télleg nem a kis falabellákra vagy shetikre gondolok
2016. jún. 22. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkabb valassz mondjuk egy haflingit vagy hucult azzal 80 kilo is szepen elmegy, poninak mar annyira nem fog jot tenni a nagy suly....170 lehet ponit lovagolni bar nem biztos hogy nagyon kenyelmes lesz neked mert ha hosszu a labad nem fog kenyelmes lenni
2016. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
140 cm-es huculjaim kb. 400 kilósok átlagos kondícióban.
2016. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó kettönek :)
2016. jún. 23. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!