Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a mai lovas...

Mit gondoltok a mai lovas társadalomról és lótartásáról?

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én azt gondolom h elkeserítő. Egyetlen egy sportban nincs ennyi hozzá nem értő kókler ember beengedve mint a lovazásba. Termelik ki a kókler okj-n meg Tf en a rengeteg tehetségtelen lovagolni nem tudó senkit edzőnek,túravezetőnek. Van aki ért hozzá de 90% nem. Ezeknek mind papírja van,ezért van egy hazug statisztika h milyen sok szakember van Magyarországon,de közel a 80-90 százalékuk alkalmatlan kókler. A mi lovastársadalmunk már régen nem tükrözi a lovasnemzetet. Fellengzős,lenéző,sznob majom a többség. Régen ez az edzőség is elit volt,most meg a tizenéves majom is már beáll a pálya közepére a 0 tudásra. Sokszor a tanítvány képzettebb az "edző"jénél. Igazán a kezdők többségének nincs is igénye a fejlődésre, "profik mindent tudnak egyből" nem tisztelik a ranglétrát és mások tudását. Akinek pénze van az általában csak hobbizik vagy egy alálovagolt automatán utazik,akinek tehetsége is van csak pénze nincs vagy jobb lova,azt előszeretettel elnyomják meg lenézik,elmennek versenyre de ott is egymás méregetése a cél,ezért a sport is döglődik. Lótartás is némely helyen siralmas. Sok helyen már 80-90 ezreket kérnek és van mikor egy 50 ezres tartás minőségével nem ér fel a hely vagy az pl gyakori jelenség h az új helyen fél,1 évig minden szép is jó aztán keresni kell másik helyet,mert már szinte semmit nem kapsz a pénzedért.
2016. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első hozzászólóval. A lótartásról meg annyit, hogy kibaxott drága dolog és nagy felelőséggel jár, amit a sok gazdag elkényesztetett fruska nem vesz tudomást. Ők csak okoskodni tudnak és másokat csicskáztatni, hogy ők kényelmessen pöffeszkedve lovacskázhassanak mindenkit lenézve lovuk hátáról. Láttam olyan lótulajdonost, aki a saját lova nem ismert meg és a lova lábát nem volt képes felvenni, szánalmas, egyszerűen szánalmas. Aki meg affinitást érezne és valóban szereti a lovakat és szívesen megtanulná a szalmát és lovakkal foglalkozna annak nem adnak semmire lehetőségt. Minden a kiba.szott pénzen és a kapcsolatokon múlik és ez undorító.


Lovas társadalom meg itt Mo.-on nincs. Szényen a nyári Nemzeti Vágtának gúnyolt állatkínzás is. 1 lovat 2 éve vagy hogy elkellett altatni sérülése miatt, mert csak a ro.hadt profit számít. Szóval erről ennyit.... És egy fiatal, gyönyörű jószág volt.

2016. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sincs túl sok jó tapasztalatom. A régi sulimban képeztek lovászokat és egyszerűen szörnyű, ami ott ment. A vizsgán nem kellett vágtázniuk, különben az egész osztály megbukott volna, szerintem ezzel mindent elmondtam...

Alapvetően a legtöbb lovas közösségről hasonlóan rossz véleményem van. Abba is hagytam a lovaglást tavaly ősszel, mert olyannyira nem a sportról szólt az oktatásom, hogy az elképesztő. Én magam egy elég visszahúzódó, csendes, félénk ember vagyok, de a lovakat és a lovaglást mindig imádtam. Azt hittem ez elég, de kiderült, hogy a lovardában arra mennek, hogy ki tudja jobban előadni magát. Heti háromszor jártam, ami tőlem elég nagy dolog volt a szociális szorongásom és a lakóhelyem távolsága miatt, de mégis suli után késő délutánig ott voltam. Nem kis fizikai és mentális megterhelést jelentett, de én szerettem. Aztán észrevettem, hogy az oktató egyre jobban szarik a fejemre, nem fejlődök semmit. Szóltam neki, hogy én igazából versenyezni szeretnék, de a kifogása mindenre ez volt: "Ja hát a versenylovakon csak az a pár gyerek lovagolhat, akik kifizetnek havonta x-ezer forintot". És én hülye amennyire akartam, még ki is fizettem volna. Csak mivel mindig csendben voltam, az edző személyeskedni kezdett, kritizálta a ruháimat, a viselkedésemet, így inkább eljöttem. Ő mindvégig meg volt győződve a saját tökéletességéről, és a lovardában tanuló legtöbb lány ugyanilyen volt. Mindig mindenki mindent jobban tud. Sosem segítenek, csak csúnyán néznek rád, ha valamit nem tudsz. Nem azt mondom, hogy mindenhol ez van, de elég sok helyen tapasztaltam.

2016. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, átérzem. Én is ilyen vagyok :) De ez nem csak a lovas társadalomra jellemző amúgy. Én minden emberi közösségben azt tapasztalom, hogy a visszahúzódó embereket nem szeretik, mert nem lehet őket kiszámítani. Nem tudják, mit gondolsz, miért vagy ilyen, és egyszerűen frusztráltak lesznek ettől. Ettől függetlenül a lovas társadalom eléggé el van torzulva. Én igyekszem is kívül maradni, mert igazából a lovak meg a lovaglás miatt lovazok. Ami számomra fontos, és a lelket tartja bennem, az a jó edző. Ha ez megvan, akkor mindenkinek teszek a fejére :)
2016. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!