Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért "tátog" a 2 éves csikóm?

Mért "tátog" a 2 éves csikóm?

Figyelt kérdés
Ha valaki meg akarja simogatni a fejét, akkor kinyitja a száját, kimutatjaa fogait, felemeli a fejét és tátog. De volt hogy már szinte a fogai hozzá értek a kezemhez, nem harapott bele, csak nyitott szájjal mutogatja a fogait. Van mikor csipkelődik is, de az kirtelenebb mozdulat, nem így kezdi (egyébként a csipkedésért nyilván büntetve is van). Mért csinálja ezt? Fenyegetőzik, vagy ez még csikó viselkedés?

2016. jún. 27. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

MIlyen nemű?

Hogyan foglalkozol vele?

2016. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet hogy valami trauma érte? Vagy valaki megütötte a fejét? Nálunk ezt csinálta a ló, de azután, hogy valaki megütötte.
2016. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csődör csikó, 1 hónapja vettem. Könnyen lehet, hogy megütötték a fejét, mivel cigányoknál volt eddig (megsajnáltam, azért hoztam el) Azóta csinálja, mióta itt van. A csipkedésről kezd leszokni, vezethető, nyomásra enged, már nem bunkózik annyit, de ez a viselkedés nem szünt meg. Elkezdtem már futószárazni is kicsit, ott is megy szépen (lépés, ügetés). Egyébként el lehet bírni vele, csak nem tudom hogy büntessem e ezért (ergó elzavarjam), vagy miért csinálja. :S
2016. jún. 27. 10:20
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Rossz szokása.
2016. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És leszoktatható, vagy ilyen marad? Van, mikor néha elfelejti, és leengedi a fejét, akkor meg lehet simogatni az üstökét. Le szoktam nyomni a fejét, vagy ellőkni magamtól. Akkor rá jön hogy nem kéne. De ha újra más odamegy vagy én kicsit később megint kezdi :D
2016. jún. 27. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Mivel csődör, kamaszodik, pasisodik, méregeti, hogy te vagy ő a "facagyerek". Ezt a rangsorbeli rendezéssel tudod megoldani, ez az egyik lehetőség.


A másik pedig az, hogy ráerőszakolták a kötőféket, nyomkodták a fejét, ütötték, ez ellen védekezik. Erre a bizalmi tréning a meoldás.


Szerintem keress fel vele egy szakembert, egy belovaglót mondjuk, vagy valakit aki foglalkozik problémás lovakkal.

2016. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nahát ha cigányoknál volt, képzelheted, hogy milyen bánásmódban részesült.
2016. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Herélve lesz majd ősszel. Remélem a csödörös viselkedést megoldja majd :) Mindíg igyekszem demostrálni hogy én vagyok a főnök, nem engedem hogy oda tolakodjon a kajához pl, ha kérés nélkül jön, elzavarom, néha csak úgy odébb tolom, ha épp az utamban van. Már sokkal engedelmesebb, mint mikor idehoztam. Azért lassacskán csaK haladunk, de nem tudom ezt a tátogást mire vélni, azért voltam kíváncsi, mit jelenthet. Köszi mindenkinek!
2016. jún. 27. 10:47
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
A tátogás lehet agresszió jele. Méneknél ilyen az ásítás is (az is egyfajta tátogás), azért csinálják, mert vicsorogni nem tud, de a fogait szeretné megmutatni. Én is a "pasiskodás", dominanciaharc mellett tenném le a voksom.
2016. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Jesszusom, milyen válaszok jöttek... Agresszió, rossz szokás... Bakker... Nézzetek már utána a lovak kommunikációjának! Ezzel jelzi a csikó az alárendeltségét, behódolását. Azt mondja vele, hogy "én még kicsi vagyok, ne bántsál".


3. oldal utolsó előtti bekezdés: [link]

2016. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!