Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetnék ilyen jó lovas?

Hogyan lehetnék ilyen jó lovas?

Figyelt kérdés

[link]


Csak 3 eve lovagolok tudom ez edeskeves ahhog hogy ilyen jo legyek. Nem is ugyanilyen akarok lenni, csak hogy a kozelébe erjek. Tippek?? De ez a lany mikor kezdte a lovaglast?? Minden nap lovagol??

Legyszives ne szoljatok le es keruljetek a bunko valaszokat!



2016. jún. 27. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Első lépés, hogy elmész egy jó edzőhöz, aki tud ilyen irányban segíteni. Magyarországon talán Tászler Melinda, Kappel Edit, Hamza Viktória neve szokott sokszor felmerülni, meg persze MGY...

És igen, lehetőség szerint naponta lóközelben kéne lenni, tanulni az etológiát, lovagolni, képezni.

2016. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem beszólni karok, de én 8 évesen, egy sulis tábor során lovagoltam így (és még minimum 15 korombeli gyerek). Kicsit ősmagyarkodós volt a hely, nem volt nyereg, úgy lovagoltunk, ugrattunk is. A 23-24 gyerekből senki sem esett le. Egy nagyon jól képzett, nyugodt lovat kaptunk, nem kellett nekünk tehetségesnek lennünk :D
2016. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy jó edző, egy jó hely.

KEll szorgalom, kitartás, alázat. Tisztelet és lószeretet, elhivatottság.

(jóval)Később saját lóra is szükséged lehet,akit ismersz, ő is téged és csak ketten vagytok.


Rendszeresség, ha nem is naponta de nagyon sűrűn lóközelben kell lenned, ahhoz hogy tanulj.Nem csak a lovaglást, magát, hanem tanulj lóul. Ők szinte együtt élnek velük.

2016. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Általában akik ilyen fiatalon eljutnak idáig lovas családból származnak teháta szülők már így nevelik a gyerekeekt úgy pedig azért annyira nem nehéz. Saját ló kell (egy nagyon jó vérvonalból származó) egy jó edző és edzés minden nap akár többször is (több lovpn is mégha n is a toéd mert nem csak egy lovn kell tudni lovagolni illetve így a lovad terhelése nélkül tudsz többet lovagolni) és egy kis tehetség és vmikor eljutsz a nagy versenyekre sok sikert :)
2016. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a jo tanacsokat. Hat nagyon tetszik amit es ahogyan csinalja nagyon ugyes. Sajnos en nem szarmazom lovas csaladbol, sajat lovam sincs. Es mar 14 eves vagyok. Nem vagyok tul "idos" ahoz hogy fiatalon meg ilyen jo legyek???
2016. jún. 28. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok szerintem bár nem tudon hány éves a videós lány de ilyen szontjez sajnos kell a saját ló vagy olyan jó fej edző aki egy adott lovat mindig neked ad és másnak sosem de ez ritka. Szóval ló rengeteg gyakorlás jó kapcsolat és vki aki megtanít ezekre ha komolyan nekifekszel pl elkezdesz díjlovagolni leteszed a vizsgát versenyzel bemutatókrajársz és már el is 3rted a célod :) ;)
2016. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Először is szerintem nem kell ahoz jó vérvonalú ló hogy jól tudj lovagolni. (nekem se fajtiszta lovam van)

Szerintem elég ha egy ló sportosan néz ki(tehát nem úgy mint egy muraközi igásló), és akkor talán könnyebb a lovaglás. Egyébként meg nem muszáj pont annyira szuper jó lovasedző, elég ha a családodból valaki, aki ért a lovakhoz és szívesen segít. :)

2016. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igazabol a szuleim az eséseim ota elegge féltenek.... :/
2016. jún. 29. 10:44
 9/9 anonim válasza:
Amit te láttál a videóban az a szabadidomítás. Teljesen más mint a sima lovaglás. Ajánlom hogy olvasd el Monty Roberts könyvet. Azokból sokat tanulhatsz. De szerintem ez már egy életforma, nagyon sok időt kell szentelni ennek. Éveket. Évek mire egy lovas és a ló között kialakul egy ilyen kapcsolat.
2019. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!