Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények? Szemmértékre...

Vélemények? Szemmértékre milyen magas akadályok lehetnek? Első ugrásai a csajnak. (videók)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=qDTJjCrHC1g

Szerintem ez nagyon rossz, szinte mindig rossz lábon üget, ugrás után túl hamar vissza esik a nyeregbe, szerintem a ló hátát is bántja. Sokszor túl kicsit könnyít, benne marad a nyeregben. De első ugrásoknak, nem rossz azt aláírom!


4 nappal utáni videója: http://www.youtube.com/watch?v=Ghpwi5FW5Jc A végén szerintem a ló hibázott mert messziről ugrott el, de a csaj már alakul.


Ti mit gondoltok erről a párosról? (A minőség az csapni való, nincs normális kamerájuk, vagy mi?:D)



2013. júl. 16. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első videón sokszor előre vannak esve a vállai,0:47 nél nem volt előkészítve a beugratás,vagy beugrott magától a ló,vagy pont sikerült belekergetnie,A vágta -ügetés felvétel is rossz,nincs kézbe a ló,elején van,végig feszes,beejtett háttal rohangál.:37 nél az a körbenváltás elég húzós,nem egyenesíti ki,csak hirtelen átrántja,ideje sem lenne átállítódni/hajolni a lónak még ha akarna sem.Rajta az a hülye segédszár is ugrásnál minek? Max egy martingál kéne. De lenne még mit tanulnia idomításilag,én nem engedném még ugrásra.A 2. videóhoz inkább semmit,nem lenne szalonképes. Max 50-80 cm lehetnek
2013. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt miből lehet látni hogy nincs előkészítve? "nincs kézben a ló" pontosan mit takar? nem uralja?

A 2. videó ennyire rossz lenne?xd nekem pedig az jobban tetszik. Mondjuk nekem még nincs ilyen jó szemem ezekhez, hogy pl. lássam hogy rossz az átmenet stb.

Azért is érdekelne.:) Köszi a válaszod!

2013. júl. 17. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugye minden egyes új feladatot fel kell vezetni a ló számára,hogy feltudjon rá készülni,tudja ,valami változni fog,új dolgot kell csinálnia. Pl mikor beakarjuk ugratni vágtába,annak megvannak a maga lépési sorrendjei,a feladat minősége,és a ló kényelmének az érdekében. Ugye eleve befele kéne állítani a ló fejét a sarkokban, beugratás előtt,le kéne ülni tanügetésbe ,kéne félfelvétel, (összeszedettséget növeli,figyelmezteti a lovat új feladatra) ,le kéne rövidíteni az ütemet,és abból beugratni. Ellenben a videón az látszik ,hogy bele van hajszolva a ló a vágtába,belegurul,az első lábain viszi a súlyt és nem a hátsó lábakkal tolja/löki el magát. (hátulja a motorja) .Ha az első lábakat terheli,könnyebben orra esik,megbotlik,nincsen egyensúlyban.


Az ,hogy nem fogja a kezét/nincs kézben,úgy értsd,hogy a ló szája és a keze között 0 kapcsolat van. Külső szárral kéne vezetni az íveken,fordítani,lezárni a vállát ha kell. Belső szárral csak az állítást kéne véghezvinni (ugye merre nézzen a ló,balra van beljebb a feje,akkor bal állításban van,jobbra,akkor pedig jobb állításban. Ha jól kézbe van a ló,akkor azt lehet érezni,hogy pár dekát tartasz a kezedben,érzed a ló száját finoman. Ha viszont nincs keretben,nem támaszkodik,csak kinyúlik,nem lehet kapcsolatot érezni a kezed és a zabla között. Magyarul: nincs kézben a ló,nem fordul a külső száron,rádől a belsőre stb.

2013. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. Videó: Ugrásnál általában meg van határozva ,mennyi vágtaugrásra kell érkeztetni a lovat,hogy kijöjjön a távolság. Ezt a lovas számolja magában ,és felvételekkel rövidíti le a vágtaugrásokat ha szükséges vagy pedig előrelovaglással meghosszabbítja ,és a helyes elugrási ponttól ugratja el a lovat. Na már most itt azt látni,hogy sokszor nem jön ki a távolság,a csaj nem foglalkozik azzal h jó legyen a távolság csak "utazik" a lovon,ami egyébként sokszor megoldja helyette a dolgokat. De van úgy ,hogy nem és nem jön ki a helyes elugrási pont,ezt látni 0:30 nál is,túl messziről ugrik el a ló,nem volt felvétel.A kis csaj benne marad a hátába,és végül kizökken az egyensúlyából.
2013. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, a lány egyértelműen nincs még készen rá hogy ugorjon. Most az idomítás részéről inkább nem is mondok semmit, előttem már leírták páran. Viszont olyan nincs hogy a ló hibája mert messziről ugrott, nem a ló dolga a távolságot számolgatni, hanem a lovasé. Amíg megjön a szeme addig földön fekvő rudakon kell gyakorolni, és csak aztán felrakni nagyobbra. Különben ez lesz az eredménye: egy esés. Lehet hogy következő alkalommal majd olyat esik hogy nem fog tudni többet lóra ülni. Nincs egy normális edző ott, ez egyértelmű.. Letiltanám az ugrásról nagyon gyorsan.
2013. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!